Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Stanisław Kostka, patron Polski              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Cecylówka, Kaplica Świętego Józefa
Dziś jest: Sobota, 18 września 2021

KULTURA

Przed nami cyfrowy piknik w Kozienickim Domu Kultury

środa, 14 lipca 2021 09:03 / Autor: Magdalena Król
fot. Victoria_Borodinova/pixabay.com
Magdalena Król

Będą warsztaty programistyczne dla dzieci, zabawy z animatorami oraz quizy z nagrodami, a to wszystko za sprawą pikniku „Cyfrowe GOK-i w podregionie radomskim”. Odbędzie się on w środę, 21 lipca, w patio Centrum Kulturalno-Artystycznego w Kozienicach. Początek o godz. 13.00.

Radom szczepienia

Piknik „Cyfrowe GOK-i w podregionie radomskim” jest realizowany przez Fundację VCC z Lublina, a Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka jest jednym z uczestników tego przedsięwzięcia.

– Projekt podzielony jest na kilka etapów. W ramach realizowanych działań, Kozienicki Dom Kultury otrzymał 6 laptopów wraz z oprogramowaniem. Następnie dwoje naszych pracowników wzięło udział w szkoleniach w wymiarze 60 godzin. Nowy sprzęt i umiejętności posłużyły też do organizacji szkoleń dla dzieci i młodzieży z zakresu dziennikarstwa on-line i bezpieczeństwa w sieci. Piknik cyfrowy będzie kolejnym przedsięwzięciem w ramach tego projektu - tłumaczy dyrektor Kozienickiego Domu Kultury Elwira Kozłowska.

Piknik odbędzie się w patio Centrum Kulturalno-Artystycznego. Na wszystkich chętnych będą czekały m.in. warsztaty programistyczne, różnego rodzaju zabawy i quizy z nagrodami.

– Będzie to okazja nie tylko do dobrej zabawy, ale także do zdobycia nowej, przydatnej wiedzy. Zajęcia i animacje poprowadzą zewnętrzni instruktorzy, którzy odwiedzą nas tego dnia. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i ich opiekunów. Udział w wydarzeniu jest oczywiście nieodpłatny – mówi Elwira Kozłowska.

Projekt „Cyfrowe GOK-i w podregionie radomskim” realizowany jest przez Fundację VCC z Lublina, w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w Programie Operacyjnym Polska Cyfrowa, Oś priorytetowa: III. Cyfrowe kompetencje społeczeństwa. Działanie: 3.2 Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej.