Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Ignacy z Loyoli, prezbiter             Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Łączany
Dziś jest: Sobota, 31 lipca 2021

Koncerty

Jazzowo w Opocznie

piątek, 16 lipca 2021 14:54 / Autor: Marcin Prejs
Marcin Prejs

Festiwal Jazzowy - Barwy Muzyki Improwizowanej organizuje Miejski Dom Kultury w Opocznie.

Festiwal Jazzowy - Barwy Muzyki Improwizowanej przeprowadzony zostanie 31 lipca w sobotę w Miejskim Domu Kultury w Opocznie. Na scenie MDK wystąpią wyjątkowi artyści, prawdziwi frontmani polskiej sceny jazzowej. Dla opoczyńskiej publiczności zagrają: Wojciech Myrczek & Paweł Tomaszewski, Wojciech Groborz z zespołem Cool Collegium oraz zespół New Bone. – Takiej imprezy jeszcze w Opocznie nie było – zapewnia Zdzisław Miękus, dyrektor MDK. Jak dodaje, pomysł na nią zrodził się rok temu po koncercie zespołu New Bone w Opocznie. – Postanowiliśmy wprowadzić muzykę jazzową, ale w formie edukacji muzycznej – wyjaśnia.

Festiwalowe koncerty rozpoczną się o godz. 18.00 w sali widowiskowej MDK. Bilety w cenie 20 zł na to wydarzenie dostępne są w KASIE MDK oraz na www.biletyna.pl. Patronem medialnym wydarzenia jest Radio Plus Radom.

 

Myrczek & Tomaszewski

Wojciech Myrczek - wokalista jazzowy, kompozytor, autor tekstów. Wykładowca Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie. Od pięciu lat zajmuje pierwsze miejsce w ankiecie Jazz Top miesięcznika Jazz Forum w kategorii wokalista roku. Laureat I nagrody oraz nagrody publiczności na Shure Montreux Jazz Voice Competition w Szwajcarii (2013). W swych interpretacjach łączy znakomitą technikę wokalną, wyrafinowane improwizacje wykonywane scatem oraz liryzm, nostalgię i subtelny humor.

Współpracował z Janem Ptaszynem Wróblewskim, Henrykiem Miśkiewiczem, Pawłem Tomaszewskim, Krzysztofem Herdzinem, Lorą Szafran, Tomaszem Stańką, Anną Serafińską, zespołem Camerata Silesia i innymi artystami polskiej sceny muzycznej.

Paweł Tomaszewski - pianista, kompozytor, aranżer, producent. Doktor habilitowany, profesor Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, dziekan Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Współtwórca projektów Myrczek & Tomaszewski „Love Revisited”, Marta Król & Paweł Tomaszewski Group „Tribute To The Police”. Członek zespołu Anny Marii Jopek. Kierownik muzyczny oraz pianista zespołu Edyty Górniak. Producent muzyczny oraz członek zespołu Kingi Głyk. Nagrał ponad 40 albumów studyjnych jako muzyk sesyjny.

Jest zdobywcą Grand Prix oraz nagród indywidualnych wszystkich najważniejszych konkursów jazzowych w Polsce (m.in. Bielska Zadymka Jazzowa, Jazz Juniors, Jazz Nad Odrą). Koncertował na scenach całego świata z polskimi i międzynarodowymi gwiazdami szeroko pojętej muzyki jazzowej i rozrywkowej. Odznaczony Złotym Laurem Umiejętności i Kompetencji w dziedzinie „Kultura” w 2015 roku.

 

Wojciech Groborz zespołem COOL COLLEGIUM

Wojciech Groborz - krakowski pianista, bandleader, aranżer, kompozytor i edukator jazzowy. Od wielu lat aktywny propagator stylu BeBop. Jest także znany z prowadzenia wielu formacji pod własnym nazwiskiem od tria do big bandu oraz ze współpracy z Extra Ballem Jarosława Śmietany, Januszem Muniakiem, Janem Ptaszynem Wróblewskim, Henrykiem Majewskim, Leszkiem Żądło (Zadlo) i innymi postaciami sceny jazzowej. Od ponad 30 lat działa w legendarnej - istniejącej ponad 50 lat - grupie Jazz Band Ball Orchestra. Obecnie wykłada na swojej macierzystej alma mater: Akademii Muzycznej w Krakowie w Katedrze Muzyki Współczesnej, Jazzu i Perkusji.

Cool Collegium - to ewolucja poprzedniczki Collegium Latina i prezentuje fuzję latin jazzu, funku, muzyki brazylijskiej i jazz-rocka, a myśl przewodnia formacji, to taneczny groove wzbogacony jazzowymi solami. Założyciel zespołu, Wojtek Groborz, grający przez ostatnie 40 lat na fortepianie akustycznym, zaprezentuje się tym razem na instrumentach klawiszowych, pierwszy raz od czasu współpracy z Extra Ballem Jarka Śmietany w 1981 r. Pozostali członkowie grupy to jedni z najbardziej rozchwytywanych muzyków na rynku. Grali wcześniej w rozmaitych formacjach prowadzonych przez Groborza. Grupa w składzie Marcin Polański, Jarek Kaczmarczyk, Piotr Południak, Filip Mozul i Wojciech Groborz zadebiutuje w Opocznie.

 

New Bone

New Bone - zespół powstał w 1996 roku z inicjatywy trębacza Tomasza Kudyka. Debiutancki album „Something for now”, na którym znalazły się kompozycje lidera zespołu, nagrali w 2004 roku. Debiut fonograficzny zaowocował dużą ilością koncertów w całej Polsce. W 2009 roku grupa New Bone nagrała drugą płytę „It’s not easy”, która jest kontynuacją „Something for now”. W styczniu 2012 roku zespół zarejestrował materiał na trzecią autorską płytę zatytułowaną „Destined” (premiera: kwiecień 2012 rok). W sierpniu 2013 roku Pawła Kaczmarczyka zastąpił Dominik Wania, z którym zespół zarejestrował w 2014 r. album „Follow me”. Autorem większości kompozycji wykonywanych przez New Bone, jest lider zespołu Tomasz Kudyk.