Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Patron dnia: św. Antoni Maria Claret, biskup              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Jedlnia Letnisko, Groszowice
Dziś jest: Niedziela, 24 października 2021

KULTURA

Konkurs plastyczny o wolności w Kozienickim Domu Kultury

czwartek, 02 września 2021 16:27 / Autor: Kamil Zapora
foto: pixabay/sweetlouis
Kamil Zapora

„Wolność kocham i rozumiem” to tytuł konkursu plastycznego dla mieszkańców Gminy Kozienice realizowany w ramach inicjatyw lokalnych mieszkańców gminy Kozienice. Na laureatów czekają nagrody rzeczowe.

Radom szczepienia

Konkurs plastyczny realizowany jest w ramach projektu pn. „O wolności poprzez sztukę”, autorstwa Grupy Nieformalnej z I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Czarnieckiego w Kozienicach. Ich pomysł został zgłoszony do konkursu na inicjatywy lokalne „Nasza kultura w Gminie Kozienice” i otrzymał dofinansowanie na realizację.

Uczestnikami konkursu mogą być wyłącznie mieszkańcy Gminy Kozienice, którzy ukończyli 12 lat (kategorie wiekowe: 12-15,16-19 oraz 20 i więcej lat).

Zadaniem uczestników jest stworzenie pracy plastycznej, nawiązującej do tematyki konkursu. Dopuszczalne formaty to A3 i A2, a uczestnicy mogą użyć dowolnych technik rysunkowych, malarskich czy graficznych.

Prace będą przyjmowane w punkcie informacji Kozienickiego Domu Kultury, ul. Warszawska 29 oraz w I LO im. Stefana Czarnieckiego w Kozienicach, ul. Warszawska 25, w terminie od 2 września do 13 października.

Prace będą oceniane na podstawie takich kryteriów, jak: zgodność z tematem, ogólny wyraz artystyczny, umiejętność doboru różnych technik plastycznych, estetyka, wkład pracy, oryginalność czy kreatywność w ujęciu tematu. Komisja konkursowa nagrodzi maksymalnie trzy prace z każdej kategorii wiekowej – wyjaśnia Elwira Kozłowska:

Nagrodami w konkursie są publikacje związane z jego tematyką. Podsumowanie konkursu odbędzie się 26 października tego roku. Nagrodzone prace będą prezentowane na wystawie pokonkursowej w Centrum Kulturalno-Artystycznym w Kozienicach.