Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: święci męczennicy Gerwazy i Protazy
Dziś jest: Środa, 19 czerwca 2024

Teatr

Komedia w reżyserii Wojciecha Malajkata w Kozienickim Domu Kultury

poniedziałek, 05 września 2022 13:27 / Autor: Kamil Zapora
Kamil Zapora

To będzie uczta dla miłośników teatru i dobrych komedii. W czwartek, 12 stycznia, w Kozienickim Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka zobaczymy spektakl „Kłamstwo” w reżyserii Wojciecha Malajkata. Sprzedaż biletów rusza 6 września.

„Kłamstwo” to komedia małżeńska autorstwa znanego francuskiego dramaturga i reżysera Floriana Zellera. Zdobywca Oscara w przenikliwy i zabawny sposób studiuje tytułowe kłamstwo, prezentując widzom historię dwóch par małżeńskich, dwóch par przyjaciół i dwóch par kochanków… przy czym to nadal są tylko cztery osoby.

Za reżyserię spektaklu odpowiada Wojciech Malajkat. Jak przyznaje reżyser, sztuka ta wymaga nieprzypadkowych i wyśmienitych aktorów, którzy potrafią wydobyć niuanse zawarte w tekście, z wdziękiem rozbawić publiczność i sprawić, że, paradoksalnie, kłamstwo ich czegoś nauczy.

W spektaklu (wymiennie) grają: Katarzyna Skrzynecka, Milena Suszyńska, Sambor Czarnota, Wojciech Malajkat, Ada Kalska, Mikołaj Roznerski, Piotr Szwedes, Anna Korcz, Karolina Bacia oraz Izabela Gwizdak.

Sztuka Floriana Zellera cieszy się ogromną popularnością w całej Europie. W Kozienicach zobaczymy ją w reżyserii Wojciecha Malajkata i w przekładzie Barbary Grzegorzewskiej. Za produkcję spektaklu odpowiada Piotr Szwedes, którego już dwukrotnie gościliśmy w Kozienickim Domu Kultury.

Spektakl zostanie wystawiony w czwartek, 12 stycznia 2023 r., o godz. 18.00, w sali koncertowo-kinowej Centrum Kulturalno-Artystycznego. Sprzedaż biletów rusza 6 września. Te będą dostępne w cenie 65 zł w kasach Kozienickiego Domu Kultury oraz na www.dkkozienice.pl w zakładce „Kup bilet”. W przypadku zakupów stacjonarnych posiadacze „Kozienickiej Karty Mieszkańca” mogą liczyć na dodatkowe rabaty.