Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Maria Magdalena Postel, dziewica
Dziś jest: Środa, 17 lipca 2024

Kozienice

Kozienicki Dom Kultury zaprasza na wakacyjne zajęcia

czwartek, 06 czerwca 2024 09:15 / Autor: Kamil Zapora
Kamil Zapora

Różnorodne zajęcia plastyczne, warsztaty dziennikarskie, gry i zabawy ruchowe, a do tego specjalne seanse w kinie oraz wycieczka autokarowa. Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka ogłosił właśnie swoją letnią ofertę zajęć dla dzieci i młodzieży w ramach akcji „Lato w mieście – wakacje 2024 z KDK”. Wkrótce ruszają zapisy.

Letnia oferta Kozienickiego Domu Kultury została przygotowana z myślą o dzieciach i młodzieży z terenu Gminy Kozienice, w wieku od 5 do 18 lat, w tym seanse w kinie od 4 lat.

- Uczestnicy zajęć mogą wybierać spośród kilkunastu różnego rodzaju warsztatów. Tegoroczną ofertę zdominowały zajęcia plastyczne, podczas których z pewnością powstaną unikatowe pamiątki z wakacji. W ramach letniej akcji organizujemy również jednodniową wycieczkę autokarową, a uczestnicy odwiedzą Centrum Nauki Leonardo Da Vinci, Zamek Królewski w Chęcinach oraz kamienicę „Niemczówkę” – mówi dyrektorka Kozienickiego Domu Kultury Elwira Kozłowska.

Na zajęciach plastycznych uczestnicy będą tworzyć m.in. obrazy z użyciem suszonych kwiatów czy chrobotka, zwierzęta z koralików czy „kreatywne stworki”. Na warsztatach powstaną też eko-torby, skarbonki czy ule sensoryczne. Będzie również okazja do zabawy z chustą Klanza czy do wzięcia udziału w zajęciach dziennikarskich.

Jak co roku, Kozienicki Dom Kultury przygotował także dodatkowe seanse wakacyjnie w Kinie KDK.

- Wakacyjne seanse tradycyjnie będą odbywały się w środy, o godz. 11.00. Dla naszych młodych kinomanów przygotujemy ciekawe filmy rodzinne i animowane, które z pewnością przypadną im do gustu. Warto dodać, że na te pokazy będą obowiązywały specjalne, tańsze bilety w cenie 15 zł – dodaje Elwira Kozłowska.

Zapisy na zajęcia przyjmowane będą od 8 czerwca, od godz. 10.00 do 16 czerwca, do godz. 20:00 poprzez stronę internetową „Strefa Zajęć”. Liczba miejsc ograniczona. Każdy uczestnik ma prawo wzięcia udziału tylko w dwóch różnych warsztatach (z limitu wyłączone są seanse kinowe oraz wycieczka autokarowa).

Pełna oferta zajęć, warsztatów oraz seansów filmowych jest dostępna na stronie Kozienickiego Domu Kultury www.dkkozienice.pl. Tam też znajdziemy regulamin akcji. „Lato w mieście – wakacje 2024 z KDK” potrwa od 1 lipca do 23 sierpnia.