Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: Nawrócenie św. Pawła, Apostoła
Dziś jest: Wtorek, 25 stycznia 2022

RADOM

Nietypowi goście w Domu Pomocy Społecznej

czwartek, 12 listopada 2015 13:55 / Autor: Weronika Chochoł
Weronika Chochoł
Dom Pomocy Społecznej przy Rodziny Ziętalów odwiedzili dziś osadzeni z Aresztu Śledczego w Grójcu. Jako goście nie przyjechali do podopiecznych DPS-u z pustymi rękami – przekazali mieszkańcom nowe ubrania – owoc zbiórki zorganizowanej przez funkcjonariuszy Aresztu i członków Stowarzyszenia "Radomianie Razem
Członkowie Stowarzyszenia oraz pracownicy i więźniowie Aresztu Śledczego w Grójcu zebrali ponad dwa tysiące złotych. Ta kwota pozwoliła im na zakup nowych ubrań dla podopiecznych Domu Pomocy Społecznej przy ul. Rodziny Ziętalów. - Przywieźliśmy kurtki, bluzy, swetry i buty – damskie i męskie. Wszystko kupiliśmy w radomskim sklepie, żeby wspierać nasze przedsiębiorstwa. - mówi Janusz Rogala ze Stowarzyszenia "Radomianie Razem" , kierownik penitencjarny AS w Grójcu.

Na rzucone przez Janusza Rogalę hasło był duży odzew. Zarówno członkowie Stowarzyszenia, jak i pracownicy więzienia żywo włączyli się do akcji. Również osadzeni chętnie ofiarowywali swoją pomoc. Pan Artur – jeden z więźniów Aresztu w Grójcu zaznaczył, że dobro powraca:

Z odwiedzin i prezentów cieszą się mieszkańcy DPS- u. Pani Lidia, Pani Barbara i Pan Wojciech nie ukrywają, że są wzruszeni tym, że ktoś o nich pamięta i chce dzielić się z nimi dobrem:

Dom Pomocy Społecznej przy ul. Rodziny Ziętalów to dom dla osób przewlekle psychicznie chorych. Mieszka w nim 75 osób. Jak mówi Grażyna Jakubczyk – dyrektor placówki – dla mieszkańców Domu ten dzień jest niezwykle ważne: - Do tej pory przeważnie to domy dziecka otrzymywały dary. Dom dla osób przewlekle psychicznie chorych jest specyficznym domem. Ci ludzie cieszą się z najmniejszego przejawu okazanego im serca. Bardzo się cieszymy i dziękujemy za pomoc. Dodatkowo cieszy fakt, że pierwszy raz dostaliśmy rzeczy nowe, kupione specjalnie dla naszych mieszkańców.

To nie pierwsza tego typu akcja Stowarzyszenia "Radomianie Razem" i Aresztu śledczego w Grójcu. Pomoc zanieśli już do Ośrodka Interwencji Kryzysowej i Hospicjum Królowej Apostołów. Jak zapowiada Janusz Rogala – będą kolejne.