Patron dnia: św. Zygmunt, król i męczennik

RADOM

Bieg Kazików [ZDJĘCIA I WYNIKI]

niedziela, 06 marca 2016 18:29 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera
Tysiąc osób wzięło udział w Biegu Kazików, który odbył się w niedzielę w Radomiu. Impreza uświetniła obchody ku czci świętego Kazimierza - patrona miasta. W trakcie zawodów zainaugurowano zbiórkę dla maratończyka ks. Piotr Popisa, który jest obecnie misjonarzem w Zambii.

Bieg Kazików na dystansie 10 kilometrów wygrał Samson Mungai Kagia z Kenii z wynikiem 29 minut i 23 sekundy. Drugie miejsce zajęli zawodnicy z Ukrainy: Sergiej Okseniuk (29:47) i Andrzej Starzyński (29:48).

Wśród kobiet triumfowała Lilia Fiskowicz z Mołdawii (33:15). Tuż za nią uplasowała się Izabela Trzaskalska z Terespola (33:20), zaś trzecie miejsce wywalczyła Betty Chepleting z Kenii (33:30).

Najlepsza radomianka Karolina Waśniewska uzyskała wynik 38:18, a najlepszy radomianin Mateusz Kaczor zajął 7 miejsce z wynikiem 31:22. To aktualny halowy mistrz Polski juniorów na dystansie 5000 metrów.

- Przez takie biegi promujemy zdrowy styl życia. Zachęcamy też do aktywnego spędzania wolnego czasu a wszystko wokół naszego patrona św. Kazimierza - powiedział Artur Błasiński, organizator biegu. W biegu głównym uczestniczyło 1 tys. osób.

W trakcie zawodów zainaugurowano zbiórkę dla maratończyka ks. Piotr Popisa, który jest obecnie misjonarzem w Zambii. - Potrzebujemy głównie odzież sportową dla dzieci w Zambii. Ks. Piotr to nasz kolega i maratończyk. Teraz pracuje jako misjonarz w Afryce. Chce tam zorganizować szkołę lub klasę o profilu sportowym. Dlatego zachęcamy do przekazywania darów. Potrzeba jeszcze piłek piłkarskich, piłek do siatkówki, szarfy lub narzutki kolorowe do treningu, gwizdki do sędziowania, czasomierz - powiedział Tadeusz Kraska ze stowarzyszenia Biegiem Radom. Akcja potrwa do Wielkanocy.

Całemu wydarzeniu towarzyszyła zbiórka pieniędzy dla małych pacjentów Radomskiego Szpitala Specjalistycznego. Dodajmy, że drużynę Radia Plus Radom reprezentowali: Beata Okulińska i Robert Kłos.