Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: bł. Innocenty XI, papież
Dziś jest: 12 sierpnia 2020

Polityka

W Sejmie powstanie zespół ws. utworzenia nowego województwa

wtorek, 26 listopada 2019 11:02 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Jeden z liderów Prawa i Sprawiedliwości zapowiedział powołanie zespołu w sprawie utworzenia nowego  województwa mazowieckiego.

Zespół Parlamentarny do Spraw Podziału Województwa Mazowieckiego na dwie odrębne jednostki administracyjne powstanie w Sejmie. Poinformował o tym poseł Marek Suski z Prawa i Sprawiedliwości. Obecnie trwa zbieranie podpisów w sprawie powołania tego zespołu:

Szef klubu PiS w Sejmiku Województwa Mazowieckiego Jakub Kowalski powiedział w poniedziałek w Bilansie Dnia, że rok 2021 to realna data utworzenia nowego województwa mazowieckiego. Jego zdaniem, nie ma potrzeby przeprowadzania referendum w tej sprawie, bo - jak twierdzi - będzie to decyzja polityczna. Radny Kowalski będzie jedną z osób, która będzie wspomagała rząd w przygotowaniu reformy administracyjnej kraju:

Do parlamentarnego zespołu dotyczącego podziału województwa zapisują się posłowie, nie tylko z Mazowsza, ale i różnych opcji politycznych. W skład zespołu wejdzie również Konrad Frysztak, poseł Koalicji Obywatelskiej.

Zapraszamy do nas: