Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: Najświętsza Maryja Panna, Matka Łaski Bożej              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Dąbrówka
Dziś jest: Piątek, 07 maja 2021

RADOM

Trwa odmrażanie gospodarki, pora odmrozić organizm! Jak wrócić do formy po miesiącach spędzanych w domu?

poniedziałek, 18 maj 2020 17:00 / Autor: Weronika Chochoł
fot. pixabay.com (PublicDomainPictures)
Weronika Chochoł

"Zostań w domu" - mówili, nie wspomnieli jednak o tym, by nie zapominać o sylwetce... Przez koronawirusa wolny czas spędzamy w domu, a często nasze spacery ograniczają się jedynie do spacerów do lodówki. Jak wrócić do formy i zgubić zbędne kilogramy nabyte w czasie epidemii, a przy tym nie zrazić się po pierwszym dniu diety?

Wielu z nas pracuje zdalnie, a co za tym idzie droga do pracy ograniczyła się do przejścia z łóżka do komputera. Jednocześnie częściej pozwalamy sobie na podjadanie, a wieczorne maratony filmowe wiążą się niezdrowymi przekąskami. W pewnym momencie przestajemy czuć się ze sobą dobrze. I co wtedy? Radzi Karol Kalbarczyk - trener personalny: 

Czyli systematyczność po pierwsze. Ale konkretnie, jak się za siebie zabrać, żeby się nie zrazić i osiągnąć efekty?

Czy dziesięć brzuszków wystarczy by "zamienić bojler na kaloryfer", czyli pozbyć się oponki, a pokazać wyrzeźbione mięśnie brzucha? Okazuje się, że nie brzuszki, a spacer do kuchni i zmiana nawyków żywieniowych są pierwszym punktem w walce z tkanką tłuszczową:

Także zmieniamy dietę, a to łączy się z rezygnacją: 

Jak dodaje Karol Kalbarczyk nie chodzi o to, żeby zmienić styl życia na miesiąc czy do momentu osiągnięcia efektu. Można pozwalać sobie na małe przyejmności, ale przede wszystkim należy postawić na zdrową i zbilansowaną dietę. - To powinien być raczej nasz styl życia, a nie wyzwanie, które podejmujemy dopóki nie zobaczymy pierwszych efektów:

Skoro sporo czasu spędzamy przed komputerem czy ekranem smartfona, warto - zamiast nowych przepisów - znaleźć ćwiczenia, które możemy wykonać w domu. Zdrowie i dobre samopoczucie mogą przyczynić się do tego, że koronawirus nas nie dopadnie, a waga - nie pęknie.

Całości rozmowy z Karolem Kalbarczykiem i więcej porad dotyczących ćwiczeń oraz zmiany nawyków żywieniowych wysłuchać można tutaj: