Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Marek Sierocki
Patron dnia: św. Wolfgang, biskup
Dziś jest: Sobota, 31 października 2020

RADOM

Bo miasto powinno być zielone

sobota, 26 września 2020 19:10 / Autor: Monika Nowakowska
foto: MNowakowska/Radio Plus Radom
Monika Nowakowska

Mieszkańcy i społecznicy osiedla XV-lecia w Radomiu wypowiedzieli wojnę betonozie - zebrali się w grupie i obsadzają dzielnicę drzewami. To idea, która ma na celu nie tylko upiększenie terenu, ale i ochłodę, szczególnie latem, kiedy słońce szczególnie doskwiera.

Społecznicy posadzili na razie 8 grabów kolumnowych, ale w planach są kolejne nasadzenia, wśród nich jarząby. - Wierzę w ludzi. Wierzę w ich oddolne inicjatywy i zaangażowanie. To nie pierwsza nasza inicjatywa i na pewno nie ostatnia - mówi społecznik i jeden z organizatorów akcji Patryk Fajdek:

Ale społecznicy nie spoczywają na laurach i już jesienią przyszłego roku planują kolejne nasadzenia. Na pasie wzdłuż ul. Kusocińskiego posadzonych zostanie jeszcze 12 grabów kolumnowych, 3 jarząby i rośliny okrywowe, w tym róże - mówi Jarosław Staniszewski z "Zielonej Akcji":

W następnym etapie społecznicy zajrzą na Ustronie. Chcą, by Radom tryskał zielenią a miasto znalazło się w czołówce tych, które nie stoją z ekologią na bakier:

Dodajmy, w akcję zaangażowali się m.in. Stowarzyszenie Łączy nas Radom, Zielona Akcja, Radomianie dla Demokracji, Radomska Inicjatywa Kobieca, American Corner, Radomska Spółdzielnia Mieszkaniowa, Lasy Państwowe, Łaźnia, Zespół Szkół Technicznych, LO im. K. Baczyńskiego oraz radomscy działkowcy.

Osoby zainteresowane przeprowadzeniem podobnej akcji w swojej dzielnicy mogą znaleźć kontakt z jej inicjatorami poprzez stronę www.drzewa.radom.pl.