Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Marek Sierocki
Patron dnia: św. Leander, biskup
Dziś jest: Sobota, 27 lutego 2021

RADOM

Radomiak i Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny rozpoczęli współpracę

środa, 20 stycznia 2021 13:38 / Autor: Michał Kaczor
fot. Michał Kaczor/Radio Plus Radom
Michał Kaczor

Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny w Radomiu podpisał umowę z Radomiakiem. Współpraca ma dotyczyć wykorzystywania sprzętu i wymiany doświadczeń.

Umowę o współpracy podpisali prof. Sławomir Bukowski, rektor Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego w Radomiu oraz Sławomir Stempniewski, prezes Radomiaka.

- Cieszymy się, że będziemy mogli współpracować. Mamy kierunek wychowanie fizyczne i chcemy go dalej rozwijać. Będziemy starali się, żeby uzyskać zgodę ministerstwa na studia drugiego stopnia. Współpracujemy w rozwoju sportu uczelnianego. Mamy w planach ponowne uruchomienie akademickiego związku sportowego - powiedział prof. Bukowski.

W konferencji prasowej wziął udział także Mateusz Tyczyński, wiceprezydent Radomia.

- Umowa z Radomiakiem to jeden z elementów realizacji wizji uczelni otwartej na bardzo wiele pól działalności. Dla nas ważny jest cały cykl szkolenia sportowców. Rozmawialiśmy wczoraj z przedstawicielami Radomiaka o klasach sportowych w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych. Naturalnym dopełnieniem jest współpraca z uczelnią - powiedział wiceprezydent.

Prezes Radomiaka podkreślił, że umowa to kolejny krok w rozwoju klubu.

- Będziemy wykorzystywać sprzęt, możliwości naukowo-techniczne uczelni, żeby monitorować zawodników i żeby podejść do sprawy od strony naukowej. Nie da się ukryć, że współczesny sport bez tego aspektu nie da się podnieść na najwyższy poziom - powiedział Sławomir Stempniewski.

Rektor Sławomir Bukowski powiedział, że na współpracy skorzysta także uczelnia.

- Bardzo cieszymy się, że będziemy mogli korzystać z doświadczeń trenerskich osób zaangażowanych w klubie Radomiak - powiedział.

Umowa została podpisana bezterminowo.