Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Patron dnia: św. Maria Bernadetta Soubirous, dziewica i zakonnica
Dziś jest: Wtorek, 16 kwietnia 2024

RADOM

Laboratoria Przyszłości w Radomiu

piątek, 16 grudnia 2022 13:59 / Autor: Klaudia Bzducha
Fot. Klaudia Bzducha/Radio Plus Radom
Klaudia Bzducha

W Zespole Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga w Radomiu odbyła się konferencja pt. "Praktyczne wykorzystanie laboratorium przyszłości w szkole". W wydarzeniu uczestniczyli nauczyciele i dyrektorzy placówek z Radomia i powiatu radomskiego.

Organizatorami wydarzenia byli Mazowiecki Kurator Oświaty, Ośrodek Edukacji Informatycznej i Zastosowań Komputerów oraz Fundacja EdTech Poland.

- Laboratoria przyszłości to inicjatywa, której celem jest uzupełnienie tradycyjnego modelu edukacyjnego o najnowocześniejsze rozwiązania edukacyjne z obszaru STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka) - mówi Rafał Lew-Starowicz, wiceprezes Fundacji Edtech Poland:

- Program Labolatoria Przyszłości cieszył się w województwie mazowieckim dużym zainteresowaniem. Szkoły, które skupione są wokół delegatury radomskiej to 289 placówek i kwota blisko 20 mln złotych. W samym Radomiu zaangażowało się 35 szkół i tutaj przeznaczono na ten cel ponad 4 mln złotych - mówi Aurelia Michałowska, Mazowiecki Kurator Oświaty:

Jak dodaje Tomasz Kulasa, zastępca Dyrektora Centrum Transformacji Cyfrowej w Ministerstwie Edukacji i Nauki, na projekt wydano już ponad 1,2 mln złotych i z terenu całej Polski zaangażowanych jest ponad 13 tysięcy placówek:

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi im. św. Kazimierza Jagiellończyka w Radomiu otrzymała w ramach programu 279 tysięcy złotych. - Dzięki temu projektowi stworzyliśmy kilka nowoczesnych pracowni, m.in. druku 3D, robotyki, laboratorium techniczne czy salę językową - mówi Łukasz Zawistowski, dyrektor placówki:

Labolatoria Przyszłości to największy w Polsce projekt edukacyjno-technologiczny. Mobilne Labolatoria Przyszłości to 16 zespołów edukatorów, którzy poruszają się po kraju specjalnie oznaczonymi busami i prowadzą bezpłatne zajęcia dla uczniów. Dzięki tej inwestycji w edukację, szkoły podstawowe i ogólnokształcące szkoły artystyczne zostały wyposażone w nowoczesny sprzęt, m.in. drukarki 3D, mikrokontrolery czy gogle VR.