Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Sylwia Pysiak
Patron dnia: św. Saba Jerozolimski, prezbiter
Dziś jest: Wtorek, 05 grudnia 2023

RADOM

II Kongres Radom Przyszłości. Dzień drugi

sobota, 01 lipca 2023 14:30 / Autor: Elżbieta Warchoł
Radio Plus Radom
Elżbieta Warchoł

Lider Przyszłości. Laureatem nagrody został Maksymilian Paczyński. Sobota, 1 lipca 2023 roku jest drugim dniem II Kongresu Radom Przyszłości. Spotkania, debaty, prezentacje i rozmowy kuluarowe odbywają się na terenie zabytkowej dawnej Fabryki Broni w Radomiu. Kongres zgromadził znakomite grono naukowców i badaczy, teoretyków i praktyków z całej Polski, którzy podjęli dyskusję na temat przyszłości Radomia. 

Drugi dzień Kongresu Radom Przyszłości rozpoczęła uroczystość wręczenia po raz pierwszy nagrody Lider Przyszłości. Laureatem został Maksymilian Paczyński z Iłży:

Patronem honorowym II Kongresu Radom Przyszłości jest Adam Bielan, deputowany do Parlamentu Europejskiego:

Zuzanna Waniek, członek zarządu Fundacji Platforma Przemysłu Przyszłości, która zorganizowała kongres:

Podczas kongresu odbyła się debata na temat: Huby motorem rozwoju potencjału przedsiębiorstw 4.0. Głos zabrał Grzegorz Tuszyński, dyrektor Lotniska Warszawa-Radom:

Główne cele projektu ośrodka inteligentnych specjalizacji w zakresie innowacyjnych technologii przemysłowych przedstawił dr hab. inż. Andrzej Zborowski, zastępca dyrekta Instytutu ds. badawczych, Instytut Technologii i Eksploatacji, Sieć Badawcza Łukasiewicz:

Wykładom i dyskusjom przysłuchuje się radomski radny Tomasz Gogacz, przewodniczący Komisji Rozwoju Rady Miejskiej w Radomiu:

Podczas kongresu, który odbył się w dawnej Fabryce Broni czynne były stoiska eksperckie i doradcze dla przedsiębiorców. Między innymi prezentowala się także Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości. Grażyna Czerwińska z PARP:

Podczas drugiego dnia II Kongresu Radom Przyszłości uruchomiony został BiznesPortal. Jest to nowe narzędzie ARP dla przedsiębiorców. Odbyła się także debata i prezentacja portalu. Agnieszka Czuczwara, dyrektor Biura Wsparcia Biznesu ARP S. A.:

W programie drugiego dnia II Kongresu Radom Przyszłości znalazła się także debata na temat Funduszy Europejskich na rzecz cyfrowej i zielonej gospodarki oraz warsztaty dla młodych liderów: dostosowanie kompetencji pracowników do potrzeb przemysłu przyszłości. Nie zarakło atrakcji dla najmłodszych. Na parkingu przed miejscem kongresu zaparkował samochód z Mobilnym Centrum Edukacyjnym, w którym na dzieci czekało wiele cyfrowych atrakcji. 

II Kongres Przyszłości zorganizowała Fundacja Platforma Przemysłu Przyszłości. Patronem wydarzenia było Radio Plus Radom.

A. Kosztowniak pod info