Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Kamil de Lellis, prezbiter i zakonnik
Dziś jest: Niedziela, 14 lipca 2024

RADOM

Pierwsza taka! Biesiada Retro z wodzirejem!

poniedziałek, 17 czerwca 2024 09:04 / Autor: Elżbieta Warchoł
foto: Organizatorzy
Elżbieta Warchoł

Biesiada Retro z wodzirejem oraz festiwal gier i zabaw planszowych odbędą się w czwartek, 20 czerwca 2024 roku w Radomiu. Początek o godz. 15 w Rynku Miasta Kazimierzowskiego w Radomiu.

Prezydent Miasta Radomia, Centrum Organizacji Pozarządowych oraz Fundacja Po sąsiedzku organizują Biesiadę Retro  z wodzirejem oraz festiwal gier i zabaw planszowych. To wyjątkowa okazja poznania kultury zabawy radomian w XX wieku - zapowiada Janusz Żak prezes Fundacji Po sąsiedzku. Impreza odbędzie się 20 czerwca 2024 roku w Rynku Miasta Radomia od godz. 15 do 19. Zagramy najpiękniejsze przeboje XX wieku - przybywajcie - zachęca prezes Janusz Żak. Organizujemy biesiadę muzyczną z telebimem, ze strefą chillout z mega grami planszowymi, leżakami. Będzie to impreza w klimacie przebojów XX wieku z lat II R.P. i PRL, ale bez disco-polo. Imprezę poprowadzi śpiewający wodzirej - dodaje prezes Fundacji Po sąsiedzku Janusz Żak. W wydarzeniu wezmą udział radomscy adepci wokalu: młodzież szkoły muzycznej i placówek kultury.

Będzie to pierwsza tego typu inicjatywa organizowana przez Fundację Po sąsiedzku. Jej celem jest oprócz promocji uzdolnionej młodzieży jest także przypominanie najpiękniejszych hitów polskiej muzyki oraz umożliwianie wspólnego śpiewania i spędzania wolnego czasu w gronie rodzinnym  korzystając z gier planszowych i innego rodzaju zabaw bez użycia współczesnej elektroniki - wyjaśnia Janusz Żak prezes Fundacji Po sąsiedzku.

Projekt jest finansowany przez Gminę Miasta Radomia.