Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: święci Andrzej Świerad i Benedykt, pustelnicy
Dziś jest: Sobota, 13 lipca 2024
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 212.

RADOM

Piotr Krakowiak pokieruje radomskim pośredniakiem

czwartek, 20 czerwca 2024 17:32 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Decyzję w tej sprawie podjął Zarząd Powiatu Radomskiego. Piotr Krakowiak był dotychczasowym wicedyrektorem Powiatowego Urzędu Pracy.

Piotr Krakowiak ma 32 lata. Z wykształcenia jest magistrem prawa, absolwentem Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Skończył też studia podyplomowe z zakresu zarządzania w administracji oraz liczne kursy i szkolenia z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi. W latach 2011 - 2022 pracował w korporacjach krajowych i międzynarodowych, między innymi dla marki Apple.

Obecnie nie jest planowany konkurs na dyrektora urzędu z uwagi m.in. na wystarczające zasoby kadrowe PUP oraz zapowiedź utworzenia Miejskiego Urzędu Pracy przez prezydenta Radomia.

Przypomnijmy, że dotychczasowy dyrektor PUP Sebastian Murawski został 19 czerwca odwołany dyscypinarnie ze stanowiska. Władze starostwa powiatowego tłumaczyły, że decyzja miała związek m.in. z wynikami okresowej kontroli wewnętrznej w PUP. Wykazała ona naruszenia dyscypliny finansów publicznych oraz inne nieprawidłowości. Kolejny audyt w PUP właśnie trwa, a wstępne ustalenia wskazują na możliwe kolejne naruszenia przepisów.

Nie zgadza się z tym odwołany dyrektor Murawski, który zamierza dochodzić swych roszczeń na drodze postępowania sądowego.