Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: 22 maja - św. Rita z Cascia, zakonnica

Wiadomości z Radomia

Do ZUS 2 maja

30 kwiecień 2019

Placówki będą czynne jak w każdy czwartek.

Ciało martwej kobiety znaleziono w Parku im. Tadeusza Kościuszki w Radomiu.

Propozycja Komisji Europejskiej dotycząca nowego unijnego budżetu na lata 2021-27, w tym także dla Polski zakłada znaczną redukcję wydatków, co nie jest korzystne dla naszego kraju. Mówił o tym dzisiaj marszałek Mazowsza Adam Struzik, ktory przebywał w Radomiu.

Dzień Solidarności Międzypokoleniowej, który obchodzimy 29 kwietnia, ma nas przekonać, że mimo tego, iż każde pokolenie wyrasta w innych warunkach, porozumienie jest możliwe i wszyscy możemy wzajemnie się od siebie uczyć. W świecie potrzebne jest zarówno doświadczenie osób starszych i energia ludzi młodych.

Do wygrania skutery!

29 kwiecień 2019

Do wygrania będą dwa skutery. 11 maja w Radomiu przeprowadzony zostanie konkurs "Moje pierwsze prawo jazdy".

O około 15 milionach złotych rozbieżności między tym, co opłacone a tym, co wykonane w ramach budowy Radomskiego Centrum Sportu informują parlamentarzyści i radni Prawa i Sprawiedliwości. 

Najbliższe lata przyniosą szereg inwestycji kolejowych dla Radomia. Powstaną m.in nowe stacje kolejowe, a na dworcu pojawią się długo oczekiwane wyświetlacze.

Przy ulicy Wjazdowej powstanie drugi Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych. Urząd Miejski rozstrzygnął przetarg na jego zaprojektowanie i budowę.

Trasa kolejowa na odcinku Radom - Ostrowiec Świętokrzyski zostanie wybudowana przez Centralny Port Komunikacyjny. Przewiduje to przyjęte dzisiaj przez rząd rozporządzenie w sprawie wykazu linii kolejowych o znaczeniu państwowym. Odcinek będzie częścią trasy CPK-Grójec-Radom-Ostrowiec Świętokrzyski, Stalowa Wola i Rzeszów.

Majowo, grillowo...

30 kwiecień 2019

Sezon grillowy - dla jednych rozpoczyna się w długi majowy weekend. I chociaż pogoda może spłatać figla, to dla niektórych to nie przeszkoda: Sezon grillowy - dla jednych rozpoczyna się w długi majowy weekend. I chociaż pogoda może spłatać figla, to dla niektórych to nie przeszkoda.

Akademia Onkologiczna i bezpłatne badania dla pacjentów zainteresowanych profilaktyką nowotworów głowy i szyi połączone z Dniami Otwartymi Funduszy Europejskich. Radomskie Centrum Onkologii zaprasza w sobotę, 11 maja.

W sobotę 11 maja w Radomiu odbędzie się zbiórka makulatury. Radomianie, którzy zgromadzą co najmniej 5 kg tego surowca, będą mogli wymienić go na sadzonki roślin.

 W czerwcu 2020 roku na radomskie ulice wyjadą pierwsze elektryczne autobusy komunikacji miejskiej. Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji rozstrzygnął pierwszy przetarg w ramach tzw. projektu multimodalnego na dostawę takich pojazdów. Dostarczy je firma Solaris.

Kolumna motocykli przejedzie dziś przez Radom - będą utrudnienia w ruchu kołowym.Będą utrudnienia w ruchu.

Integracja, propagowanie zdrowego trybu życia oraz walki w duchu zasady "fair play" - już po raz trzynasty Pedagodzy Ulicy Caritas Diecezji Radomskiej zaprosili na "Turniej Piłki Nożnej Dzikich Drużyn". Impreza odbyła się na "Orliku" przy PSP nr 24 przy ul. Powstańców Śląskich w Radomiu.

Ponad 800 nauczycieli szkół i przedszkoli w Radomiu kontynuowało w piątek strajk. Od akcji prtestacyjnej odstąpiły kolejne cztery podstawówki - PSP nr 22, 25, 26 i 29. We wszystkich szkołach ponadpodstawowych odbyły się rady klasyfikacyjne i uczniowie ostatnich klas odebrali świadectwa.

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Lambada

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

Anna Kwiecień

SZKOŁA TWOICH MARZEŃ

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4