Na antenie: PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radia Plus Radom
Patron dnia: 17 stycznia - św. Antoni, opat
Pochmurno

-1°C

Radom

Pochmurno

Wilgotność: 100%

Wiatr: 17.70 km/h

  • 17 Sty 2018

    Śnieg 1°C -2°C

  • 18 Sty 2018

    Rain And Snow 1°C -1°C

Wiadomości z Radomia

Bal, domówka czy plener?

29 grudzień 2017

Sylwester zbliża się wielkimi krokami. Sprawdziliśmy, jak radomianie będą świętować nadejście 2018 roku!

- Warto było walczyć o więcej niż 50-procentowe dofinansowanie, mimo iż niektórzy twierdzili, że to niemożliwe – tak prezydent Radosław Witkowski komentuje informację o tym, że wiceminister finansów Teresa Czerwińska podpisała decyzje o zapewnieniu finansowania z budżetu państwa przebudowy ulic Wojska Polskiego i Żółkiewskiego. W ciągu trzech lat na ten cel ma zostać przeznaczona kwota ponad 93 milionów złotych, która pokryje 80 procent kosztów inwestycji.

To może być ostatnia szansa na zrobienie czegoś dobrego w starym roku lub na noworoczne postanowienie. W Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Radomiu brakuje krwi.

- To jest wielki sukces nasz i wielki prezent dla mieszkańców Radomia i regionu radomskiego - mówi poseł Wojciech Skurkiewicz o pozyskaniu 93 mln zł z budżetu państwa na przebudowę al. Wojska Polskiego. Poseł PiS zaapelował również do prezydenta Radomia, żeby "nie zepsuł tego" i zrealizował inwestycję.

Jadwiga Kępczyk, mieszkanka ul. Bacha w Radomiu przyszła dziś z dramatycznym apelem  na sesję Rady Miejskiej. Groziła, że się podpali. Jej mieszkanie jest stale zalewane, nawet po niewielkim deszczu. Musiała przeprowadzić już pięć remontów. Skarży się  na brak odzewu i pomocy ze strony miasta.

To krótkie badanie, które może uratować życie. W styczniu w Radomiu będzie możliwość wykonania bezpłatnej mammografii.

Ul. Narutowicza w Radomiu nie zostanie zwężona. Radni Rady Miejskiej w Radomiu spotkali się dziś na ostatniej sesji w tym roku.

 

 

 

 

93 mln zł dla Radomia

28 grudzień 2017

Radom dostanie 93 mln złotych na przebudowę ulic Wojska Polskiego i Żółkiewskiego. Wiceminister finansów Teresa Czerwińska podpisała właśnie promesę rządową na inwestycję.

93 mln zł dla Radomia

28 grudzień 2017

Radom dostanie 93 mln złotych na przebudowę ulic Wojska Polskiego i Żółkiewskiego. Wiceminister finansów Teresa Czerwińska podpisała właśnie promesę rządową na inwestycję.

Na Placu Konstytucji 3 Maja stanął stoliczek Witolda Gombrowicza

Z Sylwestra autobusem

28 grudzień 2017

W Sylwestra autobusy będą jeździć jak w święta, jednak krócej. W Nowy Rok również według rozkładów świątecznych. Autobusy rozwiozą również bawiących się na miejskiej imprezie sylwestrowej. Przedstawiamy rozkłady jazdy komunikacji miejskiej na najbliższe dni.

Wielu radomian przywita nowy rok tradycyjnie na Placu Corazziego. Impreza rozpocznie się o godz. 22. 

Resursa Obywatelska w Radomiu gości miłośników staropolskich dźwięków i języka. Trwają eliminacje finałowe XVI Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek „Staropolskie Kolędowanie”.

Trzy lata trwała batalia radomskiego Instytutu Technologii Eksploatacji – Państwowy Instytut Badawczy, by otrzymać unijne wsparcie w ramach tzw. Kontraktu Terytorialnego dla Województwa Mazowieckiego. Za ponad 50 mln zł Instytut chce powołać do życia Centrum Prototypowania i Ośrodek Inteligentnych Specjalizacji, w którym będzie testował innowacyjne technologie.

Radom, z racji wielkości, jest najbardziej zadłużoną gminą w naszym regionie. Dług za trzy kwartały 2017 roku wynosi ponad 454 mln złotych. Dla porównania - ponad miliard długu mają miasta wojewódzkie takie jak: Lublin, Poznań, Bydgoszcz i Szczecin. Kozienice mają zadłużenie na poziomie prawie 47 mln złotych, a Szydłowiec blisko 22 mln zł. Statystyki Ministerstwa Finansów wskazują również na Opoczno i Końskie. W sumie gminy w Polsce są zadłużone na 55 mld zł.

Coraz mniej azbestu

27 grudzień 2017

Od 11 lat w Radomiu realizowany jest program usuwania azbestu

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

Biełyje rozy

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

LAS - DOBRE SĄSIEDZTWO

GRAMY Z CZARNYMI RADOM

 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 17 49
PGE Skra Bełchatów 17 39
ONICO Warszawa 17 36
Asseco Resovia Rzeszów 17 32
Trefl Gdańsk 17 30
Jastrzębski Węgiel 17 30
Trefl Gdańsk 17 29
Cuprum Lubin 17 28
Espadon Szczecin 17 23
Aluron Virtu Warta Zawiercie 17 21
Cerrad Czarni Radom 17 21
GKS Katowice 17 21
MKS Będzin 17 15
Łuczniczka Bydgoszcz 17 15
BBTS Bielsko-Biała 17 9
Dafi Społem Kielce 17 9

POLECAMY

230x190 4

39. PIELGRZYMKA RADOMSKA