Na antenie: NOCNE ŚWIATŁA
Paweł Krzemiński
Patron dnia: św. Wawrzyniec z Brindisi, prezbiter i doktor Kościoła

Wiadomości z Radomia

W poniedziałek i wtorek (1 i 2 lipca) na skrzyżowaniu ulic Kieleckiej, Szydłowieckiej i Małcużyńskiego ruch będzie odbywał się połową jezdni. Powód: prace wodociągowe w ramach budowy ulicy Małcużyńskiego.

Tłumy uczestniczyły w koncercie Radomski Czerwiec Wolności. Zagrały legendy polskiej muzyki: Oddział Zamknięty, Myslovitz i Lady Pank.

Domowe Hospicjum dla dzieci chce utworzyć Poradnia Rehabilitacyjna dla Dzieci w Radomiu, którą prowadzi Fundacja Montiana. - Sa dzieci, które przebywają w domu. Jesteśmy gotowi to podjęcia tego zadania - powiedział ks. Christogonus Nnaemeka Uche ze Zgromadzenia Synów Niepokalanego Poczęcia. Dzisiaj placówkę wizytował Eric Adagogo Bell-Gam, ambasadorem Nigerii w Polsce.

Mazowiecki Wojewódzki Ośrodek Medycyny Pracy w Radomiu będzie realizował projekt, który ma na celu szybkie wykrycie i wyeliminowanie wad postawy u dzieci.

XV-lecie wypięknieje

28 czerwiec 2019

Osiedle XV-lecia czekają zmiany. Urząd Miejski ogłosił przetarg na zagospodarowanie terenu pomiędzy ulicami Chrobrego, Kusocińskiego, Warszawską i 11 Listopada, który przede wszystkim ma zyskać funkcję rekreacyjną.

Konkurs na stanowisko dyrektora naczelnego i artystycznego Teatru Powszechnego im. Jana Kochanowskiego w Radomiu - nie został rozstrzygnięty - czytamy w Biuletynie Informacji Publicznej.

Lady Pank, Oddział Zamknięty i Myslovitz wystąpią podczas widowiska muzycznego „Radomski Czerwiec Wolności”, które w ramach obchodów 43. rocznicy Radomskiego Protestu Robotniczego Czerwiec 76' odbędzie się na Placu Jagiellońskim. Koncert rozpocznie się o godz. 19.00.

Od ponad tygodnia trwają wakacje. Podczas urlopu warto pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

„Razem zaplanujmy przestrzeń naszego miasta” – pod takim hasłem Miejska Pracownia Urbanistyczna przeprowadzi konsultacje społeczne, których wyniki zostaną wykorzystane w pracach nad studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta. Opracowanie będzie dotyczyło całego Radomia.

Jesteś rezydentem innego państwa? Udowodnij fiskusowi, bo zapłacisz PIT. Do podatników, którzy mieszkają za granicą i są rezydentami innego państwa, mogły trafić informacje o konieczności zapłaty podatku PIT za 2018 r. W takim wypadku należy pilnie skontaktować się z właściwym Urzędem Skarbowym i dopełnić formalności.

Witam zmotoryzowanych. Postępują prace na śródmiejskim odcinku trasy N-S. W nocy z soboty na niedzielę oraz w poniedziałek, 1 lipca do około godziny 6.00 zamknięte dla ruchu kołowego będzie rondo na ulicy Żeromskiego. Objazdami pojadą autobusy linii 10 i 21.eromskiego

Tuż przed 7 rano doszło do wypadku w Janowie w gminie Skaryszew.

Mazowiecka policja przeprowadzi w piątek (28 czerwca) działania "Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego".

Inspekcja transportu drogowego z Radomia zatrzymała kolejne przeładowane pojazdy.

Autobusy rozwiozą uczestników piątkowego koncertu na Placu Jagiellońskim - MZDiK uruchomi w nocy z 28 na 29 czerwca dodatkowe kursy autobusów linii 4, 7, 9, 16 i 17.

Ranny motocyklista

27 czerwiec 2019

Do szpitala trafił 33-letni motocyklista. 

Joomla SEF URLs by Artio

ARTYSTA TYGODNIA

"Hotel California"

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY

230x190 4