Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: święci Jan Fisher, biskup, i Tomasz More, męczennicy
Dziś jest: Sobota, 22 czerwca 2024
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 212.

REGION

Mazowsze najtańsze!

piątek, 29 stycznia 2016 14:37 / Autor:
fot. wlodi/flickr.com
24 złote i 65 groszy – statystycznie tyle, każdy mieszkaniec województwa mazowieckiego dokłada m.in. do papieru, tonerów, paliwa i wyposażenia biur Urzędu Marszałkowskiego.

Administracja województwa mazowieckiego jest najtańsza w Polsce. Zaraz za Mazowszem jest zachodniopomorskie. Na działalność biur wydaje się tam niecałe 2 zł więcej w przeliczeniu na mieszkańca. Z kolei najwięcej na administrację wydają mieszkańcy lubuskiego – średnia na mieszkańca wynosi prawie 57 zł rocznie.

Najtańsze Mazowsze nie spoczywa jednak na laurach i zapowiada, że koszty te jeszcze się obniżą. Urząd marszałkowski przystępuje do wprowadzenia pilotażu zakupów grupowych. Chodzi o wspólne organizowanie przetargów dla urzędu i 42 instytucji samorządu województwa mazowieckiego - w tym bibliotek, placówek oświatowych i innych jednostek, np. Mazowieckiego Biura Planowania Regionalnego, Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych, Mazowieckiego Zarząd Dróg Wojewódzkich czy Wojewódzkiego Urzędu Pracy. W ten sposób taniej i efektywniej kupowane będą przedmioty niezbędne do ich funkcjonowania.

Wspólne przetargi organizowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie dotyczyć będą zakupu np. artykułów biurowych, papieru do drukarek i kserokopiarek, materiałów eksploatacyjnych – m.in. tonerów i tuszy, artykułów spożywczych, wyposażenia biura, paliwa, kart flotowych, prasy oraz usług pocztowych. Również w drodze wspólnego przetargu odbywać się będą tzw. zakupy inwestycyjne, czyli komputery i sprzęt komputerowy, samochody, serwery, systemy szyfrowania danych i bezpieczeństwa. Silna grupa to większe ilości, a więcej rzeczy przy jednym przetargu to zwiększona szansa na uzyskanie lepszych cen.