Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: św. Jan Boży, zakonnik
Dziś jest: Poniedziałek, 08 marca 2021
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 208.

REGION

Kibicujemy Klaudii!

wtorek, 20 września 2016 11:16 / Autor:
fot. Weronika Chochoł/Radio Plus Radom

W niedzielę w Szydłowcu odbędzie się Wielki Mecz Charytatywny na rzecz Klaudii Kozieł. 16-latka chora jest na przepuklinę mózgowo - rdzeniową, wodogłowie i astmę oskrzelową.

Klaudia ma jedną wydolną nerkę i jedno płuco. Wymaga tlenoterapii. Potrzebne są pieniądze zarówno na rehabilitację jak i na polepszenie jej warunków mieszkaniowych. To już kolejna akcja parafii i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w Szydłówku, której celem jest pomoc nastolatce. W kwietniu odbył się Szydłowiecki Marsz Życia. W niedzielę natomiast na terenie Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Henryka Sienkiewicza przy ul. Zamkowej odbędzie się festyn rodzinny i mecz. Wystąpią uczniowie szydłowieckich szkół i lokalni artyści. Na uczestników czekają liczne atrakcje. Dzieci będą mogły m.in. skorzystać ze zjeżdżalni i zasiąść za kierownicą wozu strażackiego. Gwiazdą muzyczną festynu będzie zespół Non Stop. Ukoronowanie to wielki mecz między nauczycielami i samorządowcami. Impreza potrwa od godz. 14 do 20. Patronuje jej Radio Plus Radom.

Rozmawialiśmy z wikariuszem par. Narodzenia NMP w Szydłówku ks. Adrianem Jakubiakiem, alumnem Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu Krystianem Korbą i Konradem Jóźwikiem z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w Szydłówku.