Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: WIELKI CZWARTEK
Dziś jest: 09 kwietnia 2020

REGION

Nieopłacalny interes w Grabowie

środa, 04 października 2017 19:56 / Autor: Weronika Chochoł
fot. KWP Radom
Weronika Chochoł

Ponad tonę tytoniu, kilka tysięcy paczek papierosów bez akcyzy i specjalistyczny sprzęt zabezpieczyli funkcjonariusze z mazowieckiej policji na jednej z posesji w Grabowie nad Pilicą.

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą KWP zs. w Radomiu uzyskali informację, że na terenie powiatu kozienickiego może być przechowywany nielegalny tytoń. Z policyjnych ustaleń wynikało, że że część tytoniu może być przewożona samochodem.

Policjanci sprawdzili posesję w Grabowie nad Pilicą. Podczas przeszukania samochodu i mieszkania znaleźli 1135 kg nielegalnego tytoniu oraz 3820 paczek papierosów bez akcyzy. Zabezpieczona została też maszyna do cięcia tytoniu.

Wstępnie oszacowane straty z tytułu nieopłaconej akcyzy to 700 tysięcy złotych. Jednak interes nie opłacił się trzem zatrzymanym mężczyznom. Sprawą zajmować się teraz będzie kozienicka policja, która ustali m.in. jak długo mężczyźni mogli zajmować się nielegalnym procederem i gdzie trafiały papierosy i tytoń z przemytu. Do tego czasu zatrzymani w wieku od 36 do 41 lat będą w areszcie. Mężczyznom grozi do trzech lat więzienia i wysoka grzywna.

Zapraszamy do nas: