Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Wojtek Sałek
Patron dnia: św. Lidia
Dziś jest: 03 sierpnia 2020

REGION

Spełnił się dla ludzi

poniedziałek, 27 listopada 2017 14:17 / Autor: Marcin Prejs
fot. M. Prejs/Radio Plus Radom
Marcin Prejs

Był czas na podsumowania, wspomnienia i gratulacje. 30-lecie funkcjonowania instytucji kultury świętowano w Drzewicy. Uroczystość była także okazją do podziękowania za pracę Krzysztofowi Kowalskiemu. Dyrektor RCK od stycznia przechodzi na emeryturę.

Uroczystość przeprowadzona została w Regionalnym Centrum Kultury w Drzewicy. Nowoczesny obiekt jest wizytówką miasta. Jednak ludzie związani z kulturą nie zawsze mieli tak dobre warunki do pracy, ale zawsze były to osoby z ogromną pasją, mówił podczas obchodów jubileuszu burmistrz Drzewicy Janusz Reszelewski.

Ponad 25 lat w drzewickich instytucjach kultury pracuje już Alina Szymańska. Jak przyznaje, w tym czasie przeżywała w pracy zarówno dobre, jak i złe chwile.

Odkąd w Drzewicy powstało Regionalne Centrum Kultury warunki pracy zmieniły się bardzo. Oczywiście na lepsze, dodaje Alina Szymańska.

Uroczystość w Drzewicy była okazją do podziękowania za pracę Krzysztofowi Kowalskiemu. Dyrektor Regionalnego Centrum Kultury w Drzewicy od stycznia przechodzi na emeryturę, wyjaśnia burmistrz Janusz Reszelewski.

I tak właśnie dyrektorowi Krzysztofowi Kowalskiemu dziękowali za pracę przedstawiciele miejscowego urzędu oraz instytucji, które na przestrzeni lat współpracowały z drzewicką placówką kultury. Sam Krzysztof Kowalski przyznał, że dla niego lata spędzone w drzewickich instytucjach kultury były wspaniałym czasem.

Co odchodzący na emeryturę dyrektor uważa za swój główny sukces?

Uroczystość w Drzewicy była również okazją do podziękowania wszystkim tym, którzy na przestrzeni lat współpracowali z drzewickimi instytucjami kultury. Okolicznościowa statuetka przyznana została także Radiu Plus Radom. Obchody jubileuszu zakończył spektakl „Ja się boję sama spać” w wykonaniu artystów z Chorzowskiego Centrum Kultury.

Zapraszamy do nas: