Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: święci męczennicy Chryzant i Daria
Dziś jest: Niedziela, 25 października 2020

REGION

Z kobietą w roli głównej

piątek, 09 marca 2018 04:00 / Autor: Jakub Szczechowski
Jakub Szczechowski

Tym razem było o kobietach. W szkole podstawowej w Rudzie Wielkiej już po raz drugi odbył się "Zaułek kultury".

Zainicjowana rok temu impreza była strzałem w dziesiątkę. Tak rok temu jak i teraz sala gimnastyczna pękała w szwach. Dyrektor PSP w Rudzie Wielkiej Iwona Kwaśniewska.

"Zaułek kultury" niesamowicie integruje lokalną społeczność i trafia w jej potrzeby. Mieszkańcy Rudy Wielkiej i okolic przychodzą, by podziwiać rodzinę, sąsiadów, znajomych, by poczuć dumę ze swojej małej ojczyzny. 

Impreza ma na celu prezentację lokalnych talentów. Tych było bez liku.

W ubiegłym roku tematem przewodnim była miłość, a w czwartek 8 marca były to kobiety. Organizatorzy zaproponowali ciekawą formułę, wzorowaną na telewizji śniadaniowej. Koordynator Przemysław Kowalski.

Były więc wywiady i występy artystyczne. Usłyszeliśmy piosenki i wiersze o kobietach. Na temat relacji damsko-męskich prześmiesznie wypowiedział się kabaret. Można było podziwiać prace plastyczne. Tegoroczną specyfiką były wspomniane już wywiady. Wśród zaproszonych gości była kardiolog Magdalena Poterała, absolwentka szkoły w Rudzie Wielkiej.

W imprezie uczestniczył wójt gminy Wierzbica Zdzisław Dulias i sekretarz gminy Renata Leśniewska.

Dumny z przedsięwzięcia był sołtys wsi Ruda Wielka Wojciech Kolasa, który przyszedł do szkoły z pięknym i okazałym bukietem kwiatów. To dla żony, która świętowała Dzień Kobiet, ale też swoje urodziny.

"Zaułkowi kultury" patronowało Radio Plus Radom.