Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Wojtek Sałek
Patron dnia: św. Leonard Murialdo, prezbiter
Dziś jest: 30 marca 2020

Mazowsze

Dochody wyższe od wydatków

czwartek, 06 grudnia 2018 11:56 / Autor: Radosław Mizera
Radosław Mizera

Dochody będą wyższe od wydatków. Tak wygląda projekt budżetu powiatu przysuskiego na 2019 roku. Mówiła o tym skarbnik starostwa Ewa Białecka. Z naszym gościem rozmawialiśmy również o projekcie budżetu województwa mazowieckiego.

Dochody Starostwa Powiatowego w Przysusze w przyszłym roku planowane są na poziomie prawie 71 mln złotych i będą wyższe od wydatków o 1,3 mln złotych. - W przyszłym roku będziemy m.in. chcieli przebudować most w ciągu drogi powiatowej Sady-Jamki o wartości ponad 1 mln złotych. Środki przeznaczymy także na projekty dotyczące remontów kolejnych dróg - powiedziała Ewa Białecka, która jest także radną Sejmiku Województwa Mazowieckiego.

- W dziale transport samorząd Mazowsza planuje przeznaczyć ponad 670 ml, z czego subregion radomski może liczyć na 14 procent wartości wszystkich środków przeznaczonych na drogi. W dziale oświata proponuje się przeznaczyć ponad 6 mln z czego dla radomskiego 26 procent. Przykra sprawa to ochrona zdrowia. Z kwoty 162 mln region radomski może liczyć na niecałe 3 procent wsparcia. To bardzo mała kwota - mówiła radna Ewa Białecka, z którą rozmawiał Radosław Mizera:

Zapraszamy do nas: