Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Maksymilian Maria Kolbe, prezbiter i męczennik
Dziś jest: 14 sierpnia 2020

REGION

Poszkodowani w wypadku dziś wyjdą ze szpitala

czwartek, 19 września 2019 11:42 / Autor: Weronika Chochoł
fot. Straż Pożarna Kozienice
Weronika Chochoł

Troje dzieci, które musiały zostać w szpitalu, dziś już wyjdzie do domów. W sumie w wyniku środowego wypadku na drodze do Królewskich Źródeł poszkodowanych zostało dwanaście osób. 

Przypomnijmy, w środę, 18 września na leśnej drodze do Królewskich Źródeł w Puszczy Kozienickiej przewrócił się autokar, którym podróżowała prawie czterdziestoosobowa wycieczka z Puław. Wstępnie 12 osób z lekkimi obrażeniami trafiło na badania, sześć z nich bo badaniach wróciło do domu. 

Do Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu z obrażeniami komunikacyjnymi trafiło sześć osób - pięcioro dzieci i opiekun. Trzy z nich po obserwacji zostały wypisane. - Troje dzieci trafiło na oddział chirurgii dziecięcej - informuje Karolina Gajewska - rzecznik placówki: 

Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że autokar jechał w kierunku Królewskich Źródeł i zsunął się do rowu, a następnie przewrócił na bok. 51-latek kierujący autokarem był trzeźwy. Patrol ITD z Radomia został wezwany przez policjantów w celu zabezpieczenia danych z tachografu analogowego i analizy danych zawartych na wykresówce. Inspektorzy sprawdzają czy szofer nie naruszył dopuszczalnych norm czasu pracy i z jaką prędkością jechał autokar tuż przed zdarzeniem.

Zapraszamy do nas: