Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Jan Pasterski
Patron dnia: św. Dionizy, biskup i męczennik
Dziś jest: 08 kwietnia 2020

Opoczno

W Spale wystartuje ponad 800 zawodników

piątek, 21 lutego 2020 16:58 / Autor: Marcin Prejs
fot. M. Prejs/Radio Plus Radom
Marcin Prejs

O otwartej placówce w Mroczkowie Gościnnym, forum organizacji pozarządowych i zbliżających się mistrzostwach powiatu w lekkiej atletyce mówiliśmy w kolejnej audycji Powiat Opoczyński na Fali.

W Mroczkowie Gościnnym pod Opocznem otwarta została placówka opiekuńczo-wychowawcza „Pałacyk”. – W obiekcie będzie mogło przebywać 14 dzieci – wyjaśnia Arkadiusz Nita, dyrektor placówki.

Placówka znajduje się w zabytkowym budynku. Jego remont kosztował 2,5 mln zł. Na realizację inwestycji Powiat Opoczyński pozyskał z RPO 1,8 zł. – To dobrze wydane pieniądze – nie ma wątpliwości Zbigniew Ziemba, wicemarszałek województwa łódzkiego.

Jak wyjaśnia starosta Marcin Baranowski, pomysł na utworzenie tego typu obiektu powstał przed kilkoma laty, kiedy pojawił się problem z umieszczeniem dzieci z terenu powiatu opoczyńskiego w placówkach opiekuńczo-wychowawczych.

Obecny na uroczystości Tobiasz Bocheński, wojewoda łódzki, chwalił inicjatywę utworzenia placówki w Mroczkowie.

„Pałacyk” to druga, po uruchomionej w Żarnowie „Przystani”, placówka opiekuńczo-wychowawcza utworzona przez Powiat Opoczyński.

 

Zakończyło się Forum Organizacji Pozarządowych Powiatu Opoczyńskiego. W sali konferencyjnej opoczyńskiego starostwa swoje stoiska prezentowały działające w powiecie organizacje i stowarzyszenia. – Na nasze zaproszenie odpowiedziały niemal wszystkie organizacje działające w powieicie – mówi wicestarosta Maria Barbara Chomicz.

Ważnym punktem spotkania w starostwie było podpisanie umów dotyczących realizacji projektu Centrum Usług Środowiskowych. Jego przeprowadzenie kosztować będzie ponad 10 mln, z czego blisko 9 mln to wsparcie unijne, wyjaśnia Agnieszka Nalewczyńska, koordynator projektu.

Realizacja projektu rozpocznie się 1 marca i potrwa 3 lata.

 

Odwołane przez Gminę Opoczno kusoki zorganizuje Powiat Opoczyński. – Wspólnie z zarządem podjęliśmy taką decyzję – mówi wicestarosta Maria Barbara Chomicz.

Powiat Opoczyński zorganizuje kusoki wspólnie z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa w Łodzi, Łódzkim Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego w Bratoszewicach oraz posłem Robertem Telusem.

 

W poniedziałek odbędą się 12. Halowe Indywidualne Mistrzostwa Powiatu Opoczyńskiego w Lekkiej Atletyce Dzieci i Młodzieży Szkolnej. – Sportowa rywalizacja przeprowadzona zostanie w Centralnym Ośrodku Sportu w Spale – wyjaśnia starosta Marcin Baranowski.

Uroczyste otwarcie poniedziałkowych mistrzostw powiatu zaplanowane zostało na godzinę 9.15.

Zapraszamy do nas: