Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Marek Sierocki
Patron dnia: św. Wolfgang, biskup
Dziś jest: Sobota, 31 października 2020

REGION

Radomka może przybrać na sile

sobota, 26 września 2020 17:02 / Autor: Monika Nowakowska
foto: wikipedia
Monika Nowakowska

Synoptycy ostrzegają przed podtopieniami - w Radomiu i regionie radomskim obowiązuje zagrożenie pierwszego stopnia. Radomka może przybrać na sile.

Instytut meteorologii i Gospodarki Wodnej przestrzega - do godz. 15.00 w niedzielę, 27 września w związku z zapowiadanymi opadami deszczu, istnieje możliwość lokalnych podtopień. Szczególnie zagrożone mogą być tereny w okolicach rzeki Radomki, gdzie prognozowane są gwałtowne wzrosty stanów wody.

Zagrożone są też tereny położone w okolicach Wisły, gdzie lokalnie prognozowane są intensywne opady deszczu i w związku z tym mogą wystąpić gwałtowne wzrosty poziomu wody i lokalne podtopienia. W zlewniach kontrolowanych, w przypadku wystąpienia szczególnie intensywnych opadów, punktowo istnieje możliwość przekroczenia stanów ostrzegawczych bądź alarmowych.

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Warszawie wydało natomiast ostrzeżenie 2 stopnia przed silnym deszczem z burzami na terenie powiatu radomskiego. Groźne zjawiska atmosferyczne mogą wystąpić do  niedzieli do godz. 15:00. Prognozuje się wystąpienie opadów deszczu okresami o natężeniu umiarkowanym i silnym - miejscami od 40 mm do 60 mm, a lokalnie do 70 mm oraz porywami wiatru do 75 km/h. Może wystąpić drobny grad.