Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Beata Okulińska
Patron dnia: święci Jan Fisher, biskup, i Tomasz More, męczennicy              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Kierz Niedźwiedzi, Majdów
Dziś jest: Wtorek, 22 czerwca 2021

Kozienice

Kobieto ! Puchu marny ! – czy aby na pewno?

wtorek, 13 października 2020 09:45 / Autor: Kamil Zapora
fot. Radio Plus Radom
Kamil Zapora

Obecność kobiet w świecie nauki czy polityki jest dziś naturalna, dlatego często zapominamy, że przez tysiąclecia naszej historii nie było to takie oczywiste. Walkę i drogę kobiet do równego traktowania w społeczeństwie postanowili pokazać uczniowie i nauczyciele I LO w Kozienicach.

Pomysłodawczynie projektu to dwie nauczycieli z I LO w Kozienicach: Joanna Piwońska – matematyk i Małgorzata Kuśmierczyk-Balcerek ucząca historii i wiedzy o społeczeństwie. - Od dawna chciałyśmy połączyć nasze dwa światy – humanistyczny i nauk ścisłych – mówi Joanna Piwońska:

Przykład dwóch nauczycielek z LO najlepiej pokazuje, że dla kobiet nie ma granic, których nie można pokonać i mogą one z powodzeniem realizować się zarówno w naukach ścisłych jak i humanistycznych. Jednak jeszcze nie tak dawno temu nie było to takie oczywiste. Ma to właśnie pokazać projekt realizowany przez szkołę:

- Chciałyśmy pokazać naszym uczennicom, że mają możliwość zdobywania wiedzy z szeregu przedmiotów – mówi Małgorzata Kuśmierczyk-Balcerek:

Temat jest ważny, ponieważ wciąż są miejsca na świecie, gdzie pozycja kobiet w społeczeństwie diametralnie różni się od tej, do której się przyzwyczailiśmy:

Projekt został zainicjowany w poniedziałek w Centrum Kulturalno-Artystycznym. Mogliśmy obejrzeć występ artystyczny oraz wysłuchać pierwszego wykładu poświęconego kobietom, które zmieniały świat. Na scenie wystąpiły uczennice z LO w tym Ewa Mojsiuszko, według której wciąż jest jeszcze sporo do zrobienia:

Na tym jednak nie koniec. Co jeszcze odbędzie się w ramach projektu?

Zapraszamy do głosowania i aktywnego udziału w akcji, zwłaszcza że jest to inicjatywa oddolna realizowana w ramach projektu „Razem dla kultury w Gminie Kozienice”.