Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJOWA POCZTA MARKA SIEROCKIEGO
Marek Sierocki
Patron dnia: św. Tomasz z Akwinu, prezbiter i doktor Kościoła
Dziś jest: Czwartek, 28 stycznia 2021

Kozienice

Podopieczni DPS-u w Kozienicach piszą listy do Mikołaja

poniedziałek, 23 listopada 2020 11:26 / Autor: Kamil Zapora
DPS w Kozienicach, fot, Radio Plus Radom
Kamil Zapora

W tym roku mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Kozienicach po raz pierwszy napisali listy do Świętego Mikołaja. Odzew lokalnej społeczności jest szeroki, a pierwsze prezenty już dotarły do DPSu.

Listy pisane przez podopiecznych DPS-u udostępniane są na Facebooku, dzięki temu każdy z nas może zostać Świętym Mikołajem.

Co ciekawe, jak mówi Michalina Patynowska, terapeuta zajęciowy w kozienickim DPSie, pomysł wyszedł od jednej mieszkanki Kozienic:

Dzięki dobroci serca ludzi z Kozienic, świąteczny czas będzie dla mieszkańców DPS-u pełen radości i każdy z nich ma szansę dostać to o czym marzy.

Akcja pisania listów wciąż trwa, dlatego warto śledzić profil Domu Pomocy Społecznej na Facebooku i czekać na kolejne posty. Niektóre listy są naprawdę wzruszające. Marzenia mieszkańców nie są wygórowane, a wręcz przeciwnie, najczęściej w listach znajdują się rzeczy dla nas przyziemne takie jak kredki, czekolada, czy kosmetyki.

Paczki należy zostawić na portierni: DPS ul. Lubelska 50 26-900 Kozienice lub wysłać paczkę na ten sam adres z dopiskiem „MIKOŁAJ”. W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości można dzwonić (poniedziałek-piątek od 7:00-15:00) pod nr tel. 48 614 32 69 nr wewnętrzny 42.