Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Józef Sebastian Pelczar, biskup
Dziś jest: Wtorek, 19 stycznia 2021

Końskie

Końskie. Umowa warta 20 milionów

czwartek, 26 listopada 2020 15:26 / Autor: Marcin Prejs
fot. M. Prejs/Radio Plus Radom
Marcin Prejs

W koneckim urzędzie miejskim uroczyście podpisana została umowa na dofinansowanie projektu pn. „Rewitalizacja miasta Końskie”.

Rewitalizacja Końskich to duży projekt opiewający na ponad 31 mln zł. Dzięki niemu samorząd gminny zrealizuje kilka zadań. Chodzi o przebudowę parku miejskiego, rewitalizację rynku, adaptację budynków dawnej stolarni na potrzeby Muzeum Ziemi Koneckiej oraz przebudowę i termomodernizację budynku dawnego Gimnazjum nr 2 na potrzeby Centrum Kultury, wyjaśnia burmistrz Końskich Krzysztof Obratański.

Zadania te będą mogły być wykonane dzięki unijnemu wsparciu w wysokości 18 mln i 2 mln pozyskanym z budżetu państwa. Umowę na dofinansowanie projektu podpisał wraz z burmistrzem Końskich marszałek województwa świętokrzyskiego Andrzej Bętkowski. – Mam nadzieję, że te pieniądze będą skutecznie zagospodarowane dla pożytku mieszkańców, społeczności ziemi koneckiej – mówił marszałek.

Burmistrz Końskich Krzysztof Obratański dziękował marszałkowi za wsparcie samorządu koneckiego unijnymi pieniędzmi. Wyjaśnił, że dzięki niemu może być kontynuowany proces inwestycyjny rozpoczęty kilka lat temu od przygotowania dokumentacji oraz planu rewitalizacji. Krzysztof Obratański podkreślił, że sama rewitalizacja ma przywrócić pewne elementy ładu urbanistycznego z przeszłości, ale z uwzględnieniem tego, co dzisiaj jest dla mieszkańców Końskich ważne, co może mieć wpływ również na życie społeczne, kulturalne, ale także gospodarcze miasta.

W ramach projektu przebudowany został już ogródek jordanowski. Zadanie ma być rozliczone jeszcze w tym roku. Realizacja całego projektu ma potrwać do końca czerwca 2023 roku.