Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: święci Archaniołowie Michał, Rafał i Gabriel              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Jankowice
Dziś jest: Środa, 29 września 2021

Kozienice

Przewodniczący przerwał sesję przed głosowaniem nad jego odwołaniem

wtorek, 19 stycznia 2021 14:15 / Autor: Kamil Zapora
fot. UG Magnuszew
Kamil Zapora

Wczoraj odbyła się sesja gminy Magnuszew, na której radni mieli zagłosować nad odwołaniem z funkcji przewodniczącego rady Krzysztofa Micha. Przewodniczący jednak przerwał sesję przed rozpatrzeniem uchwały.

Pierwsza uchwała wczorajszej sesji dotyczyła odwołania przewodniczącego na wniosek grupy radnych. Jak mówi radny gminy Magnuszew Hubert Kapusta wynika to z braku współpracy między przewodniczącym, a wójtem. - Nie ma pola do porozumienia. Sytuacja taka trwa już dwa lata, dlatego czas żeby coś zmienić:

Wójt Magnuszewa Marek Drapała uważa, że działanie przewodniczącego było bezprawne:

Czym była podyktowana decyzja o przerwaniu sesji powiedział nam sam Krzysztof Mich. Przede wszystkim ma on wątpliwości czy tajne głosowanie on-line jest zgodne z prawem, a to z kolei było potrzebne, żeby wniosek o odwołanie był ważny:

Przewodniczący skarży się również na działania wójta, który ma blokować powołanie radcy prawnego dla rady gminy:

Po drugie, jak twierdzi przewodniczący, porządek obrad, który otrzymał przed sesją różnił się od tego, który podpisał w czwartek:

Przebiegiem wczorajszej sesji zaskoczony jest również radny Piotr Piętka, jednak jak przyznaje, rozumie decyzje przewodniczącego: 

Sesja w Magnuszewie teoretycznie cały czas trwa, ponieważ została zawieszona. Jak zapowiada Krzysztof Mich, wznowienie obrad będzie możliwe wtedy, gdy radca prawny rozwieje jego wątpliwości.