Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Marek Sierocki
Patron dnia: św. Elżbieta z Schönau, dziewica i zakonnica              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Odrowąż, Mroczków
Dziś jest: Piątek, 18 czerwca 2021

Radomskie

Rehabilitacja pocovidowa w szpitalu w Pionkach

piątek, 07 maj 2021 20:12 / Autor: Monika Nowakowska
foto: powiat radomski
Monika Nowakowska

Szpital w Pionkach rozpoczyna stacjonarną rehabilitację osób, które przebyły COVID-19 - ma ona poprawić sprawność oddechową pacjentów oraz zwiększyć wydolność wysiłkową.

To informacja dla osób, które wymagają rehabilitacji po przebytej chorobie COVID-19. - Prowadzona przez nas rehabilitacja ma sprawić, że pacjenci po przebytym zakażeniu koronawirusem szybciej powrócą do pełnej sprawności. Rehabilitacja ma również wpłynąć na ich kondycję psychiczną - mówi Bernarda Dudek, dyrektor szpitala w Pionkach.

Program gwarantuje od 2 do 6 tygodni kompleksowej rehabilitacji w budynku przy ul. Harcerskiej. Szpital zapewni pacjentom badania diagnostyczne, leki i wyroby medyczne, które są niezbędne do uzyskania najlepszych rezultatów programu leczenia.

Rehabilitowany pacjent może też liczyć na zabiegi fizjoterapeutyczne, ma prawo do konsultacji z personelem medycznym oraz może skorzystać z profesjonalnej terapii psychologicznej.

Co ważne, świadczenia rehabilitacji COVID-19 są realizowane na podstawie skierowania, które wystawia pacjentowi lekarz po zakończeniu leczenia związanego z chorobą COVID-19.

Dodatkowe informacje pod nr tel.: 048-385-25-33 wew. 333 lub 048-612-13-81 wew. 101.