Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
POPOŁUDNIE PLUS RADOM
Wojtek Sałek, Magda Gliszczyńska
Patron dnia: św. Robert Bellarmin, biskup i doktor Kościoła              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Świerże Górne
Dziś jest: Piątek, 17 września 2021

Radomskie

Na Trzech Stawach stanął krzyż pamięci

środa, 19 maj 2021 11:02 / Autor: Monika Nowakowska
foto:fb/RDLP Radom
Monika Nowakowska

Leśnicy pamiętają o bohaterach wojny polsko-bolszewickiej i kampanii wschodniej - wczoraj w 100-lecie Bitwy Warszawskiej i 140-lecie RDLP w Radomiu postawiono i poświęcono rocznicowy krzyż przy Trzech Stawach, jednym z ulubionych miejsc turystycznych w rejonie Puszczy Kozienickiej na terenie Nadleśnictwa Radom.

Radom szczepienia

Inicjatywa upamiętnienia przez leśników tego niezwykle ważnego wydarzenia, w którym udział brali również leśnicy zrodziła się w 2020 roku. Sytuacja pandemiczna w kraju uniemożliwiła jednak zorganizowanie obchodów w większym wymiarze. Leśnicy zdecydowali się więc na udostępnienie relacji z ich przebiegu za posrednictwem internetu w ramach multimedialnego projektu Leśnicy na Stulecie Zwycięstwa: http://www.lesnicynastuleciezwyciestwa.pl/

- Piotr Kacprzak mówił o udziale leśników w wojnie polsko-bolszewickiej i kampanii wschodniej. Przypomniał, że byli to również pracownicy przedwojennego Nadleśnictwa Radom i Jedlnia, w tym 11 gajowych, 2 leśniczych i sekretarz. Wspomniał też ważne daty kształtujące suwerenność i granice Polski oraz budowy niepodległości - mówi Hubert Ogar z nadlesnictwa Radom:

Wiązanki kwiatów złożono także pod obeliskiem upamiętniającym leśników zamordowanych w Zbrodni Katyńskiej przy Leśnym Ośrodku Edukacyjnym w Jedlni-Letnisku.

W uroczystościach wzięli udział dyrektor RDLP w Radomiu Andrzej Matysiak, wicedyrektor radomskiej dyrekcji Piotr Kacprzak oraz nadleśniczy Nadleśnictwa Radom Jerzy Jacek Karaśkiewicz wraz z pracownikami.