Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: św. Urszula, dziewica i męczennica              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Radom (Św. Piotra)
Dziś jest: Czwartek, 21 października 2021

Kozienice

Ruszają prace przy linii elektroenergetycznej Kozienice-Puławy

poniedziałek, 13 września 2021 09:58 / Autor: Kamil Zapora
fot. K.Zapora/Radio Plus Radom
Kamil Zapora

Już w najbliższy czwartek16 września rozpoczną się prace związane z modernizacją linii 220 kV Kozienice-Puławy. Na całej trasie linii wymieniany będzie przewód odgromowy, który zabezpiecza ją przed wyładowaniami atmosferycznymi. Prace potrwają do grudnia.

Linia 220 kV Kozienice – Puławy to linia najwyższych napięć, która umożliwia przesył energii elektrycznej na duże odległości. Istnieje od 1970 r. i od tego czasu nieprzerwanie zapewnia dostawy energii elektrycznej dla mieszkańców regionu.  - Pomimo bieżącej konserwacji, niektóre jej elementy, w tym właśnie przewód odgromowy, wymagają wymiany – mówi Katarzyna Strzeżek rzeczniczka projektu:

Na całej, blisko 47-kilometrowej trasie linii wymieniany będzie przewód odgromowy, który zabezpiecza infrastrukturę przed wyładowaniami atmosferycznymi w trakcie burzy. Linia przebiega przez teren 5 gmin w tym: Kozienice, Sieciechów i Gniewoszów.

Wykonawca skompletował już niezbędne dokumenty, umożliwiające przystąpienie do prac, w tym zgody na wejście na teren prywatny.

Wykonawca deklaruje, że podczas wymiany przewodu odgromowego, wejście na działki zostanie ograniczone do niezbędnego minimum, ponieważ przy wciąganiu nowego przewodu wykorzystany zostanie ten, który obecnie wisi na słupach. Ekipy budowlane będą też korzystać ze specjalnych maszyn służących do naciągania przewodów, jednak ich praca nie jest zbyt uciążliwa.