Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
KTO RANO WSTAJE
Kasia Kozimor, Tomek Waloszczyk
Patron dnia: bł. Innocenty XI, papież
Dziś jest: Piątek, 12 sierpnia 2022

Szydłowiec

Strażacy z Szydłowca zapraszają na piknik z okazji ich święta

środa, 18 maj 2022 11:42 / Autor: Jakub Dębski
Źródło FB Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Szydłowcu
Jakub Dębski

21 maja odbędą się Powiatowe Obchody Dnia Strażaka w Szydłowcu. Zaplanowano uroczystą Mszę świętą, koncerty i piknik z zabawami dla najmłodszych.

Dzień Strażaka w Szydłowcu będzie połączony z obchodami 30 – lecia powołania Państwowej Straży Pożarnej.

Na wydarzenie zaprasza Bartłomiej Wilczyński oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Szydłowcu.

- Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 13.00 od uroczystej Mszy świętej w intencji strażaków w kościele św. Zygmunta w Szydłowcu. Następnie zapraszamy na obchody na Rynku Wielkim. Będzie tam uroczysty apel, wręczenie medali i awansów. Tuż po tym, o 15.30 zagrają dla nas lokalni muzycy i zespół Master Team. Na dalsze uroczystości zapraszamy do naszej jednostki przy ulicy Strażackiej 3. Odbędzie się tam rodzinny piknik z atrakcjami głównie dla najmłodszych. Mamy dla nich przygotowany pompowany zamek, ściankę wspinaczkową, przejazd pojazdem strażackim i konkurs lania wodą do celu. Dostaną od nas kubki, baloniki i pamiątkowe medale. Będzie wtedy także możliwość przeszkolenia się z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej – powiedział Bartłomiej Wilczyński.

Podczas pikniku zaprezentuje się także 5 lokalnych kół gospodyń wiejskich ze swoimi wypiekami.

Strażacy z Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Szydłowcu w tym roku interweniowali 608 razy.

- Ostatnio mamy bardzo dużo pożarów, w tym roku było ich 346 i dotyczą większości naszych wyjazdów. Głównie paliły się nieużytki w okresie wiosennym. Pozostałe 262 interwencje to miejscowe zagrożenia głównie na terenie powiatu szydłowieckiego. Były to zdarzenia związane z usuwaniem skutków anomalii pogodowych, czyli połamane gałęzie ale też i wypadki czy kolizje. Nasza straż pożarna nie była nie była bezpośrednio zaangażowana w pomoc uchodźcom. Natomiast nasi strażacy pomagali w przewożeniu osób z Ukrainy od granicy do wybranej przez nich lokalizacji na terenie kraju – dodaje Bartłomiej Wilczyński.

Podczas wydarzenia zaprezentowana zostanie również tablica upamiętniająca 30 – lecie powołania Państwowej Straży Pożarnej, która będzie przytwierdzona do budynku jednostki.