Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: święci Jan Fisher, biskup, i Tomasz More, męczennicy
Dziś jest: Sobota, 22 czerwca 2024

Kozienice

Kozieniczanie pokazali solidarność z Hospicjum Kozienickim

poniedziałek, 27 maj 2024 10:01 / Autor: Kamil Zapora
fot. Radio Plus Radom
Kamil Zapora

Prawie 50,6 tysięcy złotych to nieocenione wsparcie dla Hospicjum im. Sł. B. M. Kazimiery Gruszczyńskiej, którego mieszkańcy gminy i powiatu kozienickiego okazali w czasie V Festynu Hospicyjnego z Eneą.

Festyn rozpoczął się o godzinie 13:00 i od samego początku teren Ogrodu Jordanowskiego wypełnił się mnóstwem osób, które w gronie rodzinnym chciały dobrze wykorzystać pogodną niedzielę. Udział w festynie był dobrym wyborem, bo dzięki zaangażowaniu niezliczonej ilości ludzi dobrej woli na uczestników czekało wiele atrakcji. Można było spróbować pysznego jedzenia z kuchni kół gospodyń wiejskich w powiatu kozienickiego, wzbogacić swoją garderobę na stoisku „Pomocny ciuch”, pójść z dziećmi do strefy zabaw, zanurzyć się w wirtualnej rzeczywistości, wsiąść do zabytkowej Warszawy, czy zakupić ozdoby do domu. Jedna z organizatorek – Paulina Zawadzka mówi o grupie osób, na które niezmiennie można liczyć już od pięciu lat:

Ponadto przez cały czas coś działo się na scenie. Jak nie licytacje, to koncerty, a tego dnia mogliśmy usłyszeć lokalne grupy muzyczne i orkiestry, a także solowe występy młodych kozienickich wokalistów i instrumentalistów.

Posłuchajcie co o festynie powiedzieli nam sami mieszkańcy Kozienic:

Przez cały dzień zebrano prawie 50,6 tys złotych, jednak na tym nie koniec, ponieważ wciąż trwają licytacje internetowe na stronie Hospicjum na Facebooku i cały czas przychodzą przelewy internetowe od darczyńców. Mówi prezes Hospicjum Kozienickiego ks. Tomasz Pastuszka:

V Festyn Hospicyjny z Eneą objęty był patronatem honorowym przez biskupa diecezji radomskiej ks. Marka Solarczyka, burmistrza gminy Kozienice Mariusza Prawdę oraz starostę powiatu kozienickiego Krzysztofa Wolskiego. Z kolei patronem medialnym było Radio Plus Radom.