Dziś jest: Środa, 01 maja 2024

Piłkarskie zmagania na trzeźwo

poniedziałek, 21 listopada 2016 14:47 / Autor: Marcin Prejs
Marcin Prejs

„Piłkarskie zmagania na trzeźwo i bez dopalaczy” - pod takim hasłem odbył się siódmy turniej piłki nożnej o puchar prezesa abstynenckiego stowarzyszenia Opoka w Opocznie.

Turniej rozegrany został w hali sportowej I Liceum Ogólnokształcącego w Opocznie. W rywalizacji wzięło udział osiem drużyn: LKS Feniks I Opoczno, LKS Mroczków, Amnezja I Rozwady, Interm, FC Karcerów, Amnezja II Rozwady, LKS Feniks II Opoczno oraz Opoka. Opoka Opoczno 2016 to podobnie jak wcześniejsze edycje turnieju pakt przeciwko dopalaczom. Organizatorzy turnieju piłkarskiego dołączyli do ogólnopolskiej kampanii społecznej „Dopalacze kradną życie”.

VII edycję turnieju o puchar prezesa Opoki Krzysztofa Mirosa zdominowała drużyna Intermu, która pewnie zwyciężyła, wygrywając wszystkie spotkania w fazie grupowej oraz spotkanie finałowe, w którym pokonała FC Karcerów. Trzecie miejsce zajął zespół Amnezji Rozwady II. Warto dodać, że w turnieju zagrał były król strzelców polskiej ekstraklasy Grzegorz Piechna.

Organizatorami turnieju byli Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Opocznie oraz Abstynenckie Stowarzyszenie Klubu Wzajemnej Pomocy Opoka w Opocznie, a za przeprowadzenie turnieju odpowiedzialny był Ludowy Klub Sportowy Feniks Opoczno.

Zwycięski zespół Interm grał w składzie: Kamil Wrzeszcz, Mariusz Stańczyk, Paweł Miśkiewicz, Dariusz Ksyta, Kamil Orzechowski, Konrad Rożenek, Krystian Grzyb, Hubert Wiktorowicz, Konrad Indrychowski.

Najlepszym strzelcem został Hubert Wiktorowicz (Interm), najlepszym zawodnikiem Mariusz Stańczyk (Interm), a za najlepszego bramkarza uznano Kamila Wrzeszcza (Interm).

Pomysłodawcami turnieju Opoka Opoczno Cup promującego w Opocznie kampanię „Dopalacze kradną życie” są Grzegorz Brzeski oraz Konrad Indrychowski.