Patron dnia: św. Józef, Rzemieślnik
Dziś jest: Środa, 01 maja 2024

Wojskowi nie sprostali Jastrzębskiemu

środa, 29 listopada 2017 21:35 / Autor: Weronika Chochoł

Wynikiem 3:0 zakończyło się spotkanie w ramach zaległej 9.kolejki PlusLigi. Cerrad Czarni Radom na własnym parkiecie nie podołali Jastrzębskiemu Węglowi.

Pierwszy set był wyrównany z początkowym prowadzeniem Wojskowych. Gra punkt za punki i kilka naprawdę dobrych akcji sprawiły, że Czarni wysunęli się na prowadzenie. Goście nie dawali jednak za wygraną i końcówka pierwszego seta należała do nich. Finalnie pierwsza część spotkania należała do Jastrzębskiego Węgla, który zamknął pierwszego seta wynikiem 25:21.

Początek drugiego seta zdominowali gości, którzy szybko zdobyli pięciopunktową przewagę. Czarni odrabiali straty, jednak nie udało im się wysunąć na prowadzenie. Problemy z zagrywką i błędy w przyjęciu nie dawały motywacji gospodarzom, którzy - nie bez walki - ale oddali tego seta ze stratą trzech punktów.

Trzeci set już zdecydowanie należał do Jastrzębskiego Węgla. Jastrzębianie byli zdecydowanie lepsi, mieli kontrolę nad spotkaniem oraz o wiele lepszą zagrywkę, która w tym spotkaniu była ich kluczem do sukcesu. W trzecim secie gospodarze zostali zmiażdżeni i chociaż próbowali gonić gości, to z boiska zeszli z wynikiem 25:14.

Cerrad Czarni Radom - Jastrzębski Węgiel 0:3 (21:25, 22:25, 14:25)

W następnej kolejce radomianie na wyjeździe zmierzą się z drużyną Cuprum Lubin. Mecz w najbliższą niedzielę, 3 grudnia o godz. 20:00.