Patron dnia: św. Zygmunt, król i męczennik
Dziś jest: Czwartek, 02 maja 2024

Radomiak przegrywa w Grudziądzu

niedziela, 12 sierpnia 2018 10:50 / Autor: Weronika Chochoł

Wynikiem 1:0 dla gospodarzy zakończył się wyjazdowy mecz Radomiaka. Zieloni w spotkaniu 4. kolejki II ligi przegrali z Olimpią Grudziądz. Dla podopiecznych trenera Dariusza Banasika to pierwsza porażka w tym sezonie.

Chociaż w pierwszej połowie były próby, to pierwszy gol tego spotkania padł dopiero w 56. minucie.

Rzut karny dla Olimpii wykorzystał Papikjan. Dziesięć minut później Szuprytowski oddał strzał, który został zablokowany. W 69. minucie Witasik po rożnym uderzył nad bramką Radomiaka. Cztery minuty później Papikjan przestrzelił z kilku metrów.

W doliczonym czasie gry Kochalski obronił rzut karny, wykonywany przez Ziętarskiego. Chwilę później Szuprytowski został nieprzepisowo zatrzymany przez jednego z graczy gospodarzy, ale Pietroń z jedenastu metrów nie pokonał Muzyka, który obronił strzał pomocnika Zielonych.

W następnej kolejce radomianie zagrają przed własną publicznością z Olimpią Elbląg. Mecz na stadionie MOSiR w sobotę, 18 sierpnia o godz. 18.00.

Olimpia Grudziądz - Radomiak Radom 1:0

Olimpia: 19. Wojciech Muzyk - 3. Adrian Bielawski, 33. Tomasz Wełna, 6. Ariel Wawszczyk, 66. Piotr Witasik - 9. Marcin Kaczmarek (67, 15. Robert Hirsz), 26. Donatas Nakrošius, 70. Konrad Handzlik (67, 30. Dariusz Kamiński), 11. Robert Ziętarski, 10. Aghwan Papikjan (84, 8. Mikołaj Gabor) - 27. Przemysław Kita (76, 17. Mateusz Marzec).

Radomiak: 12. Mateusz Kochalski - 38. Martin Klabník, 2. Michał Grudniewski, 4. Maciej Świdzikowski - 14. Damian Jakubik (68, 70. Bruno Luz), 17. Maciej Filipowicz (81, 11. Michał Kaput), 18. Rafał Makowski, 7. Damian Szuprytowski, 21. Michał Suchanek (72, 19. Łukasz Pietroń) - 9. Leândro (12, 22. Jakub Rolinc), 77. Patryk Mikita.

Żółte kartki: Nakrošius, Ziętarski - Jakubik, Grudniewski, Szuprytowski, Rolinc.

Sędziował: Marcin Szczerbowicz (Olsztyn).

W 92. minucie Robert Ziętarski (Olimpia) nie wykorzystał rzutu karnego (Mateusz Kochalski obronił).

W 94. minucie Łukasz Pietroń (Radomiak) nie wykorzystał rzutu karnego (Wojciech Muzyk obronił).