Patron dnia: św. Zygmunt, król i męczennik
Dziś jest: Czwartek, 02 maja 2024

Radomiak rozbił Resovię

sobota, 22 września 2018 18:38 / Autor: Michał Kaczor

Piłkarze Radomiaka pokonali Resovię Rzeszów 5:0. Mecz zobaczyło prawie 3,5 tysiąca widzów.

Mecze Radomiaka i Resovii zawsze elektryzują kibiców obu drużyn. Efektowne zwycięstwo Radomiaka oglądało 3357 widzów.

Początek nie zapowiadał tak okazałego zwycięstwa. Obie drużyny miały swoje sytuacje. Piłka do siatki wpadła jednak w 18. minucie. Błąd obrony Resovii wykorzystał Damian Szuprytowski i kibice Radomiaka mieli pierwszy powód do radości. W 29. minucie na 2:0 podwyższył Leandro, który wykorzystał podanie Bruno Luza. Do końca pierwszej połowy wynik nie zmienił się, ale w 45. minucie nad stadion nadciągnęły deszczowe chmury. Ulewa trwała dokładnie 15 minut i przestało padać, jak piłkarze weszli na drugie 45 minut.

Nasiąknięta murawa nie ułatwiała rozgrywania piłki w drugiej połowie. Na boisku wiało nudą, ale kibice głośno dopingowali swoją drużynę. Radomiak przeprowadził szturm dopiero w końcówce. Najpierw w 80. minucie do siatki trafił Maciej Filipowicz, w 82. na 4:0 wynik podwyższył Leandro, a dzieła w doliczonym czasie gry dopełnił Patryk Winsztal.

RADOMIAK RADOM - RESOVIA RZESZÓW 5:0 (2:0)

Bramka: Szuprytowski '18, Luz '29, Filipowicz '80, Leandro '82, Winsztal '90

Radomiak: Haluch - Wawszczyk, Grudniewski, Klabnik, Jakubik, Luz, Kaput (70. Filipowicz), Makowski, Szuprytowski (83. Sokół), Mikita (88. Winsztal), Leandro

Resovia: Banek - Kantor (46. Ogrodnik), Zalepa, Makowski, Mikulec, Antonik, Domoń, Frankiewicz, Pyrdek (57. Hass), Adamski (85. Geniec), Buczek (70. Strashkevych)