Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Krzysztof, męczennik              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Mirzec, Gadka
Dziś jest: Niedziela, 25 lipca 2021

SPORT

Nowa przyjmująca w E. Leclerc Radomce

wtorek, 18 czerwca 2019 12:14 / Autor: Michał Kaczor
Michał Kaczor

Emilia Mucha podpisała kontrakt z E. Leclerc Radomką Radom.

Emilia Mucha ma 25 lat. Gra na pozycji przyjmującej. Ma za sobą występy m.in. w Pałacu Bydgoszcz, Polskim Cukrze Muszynianka, DevelopResie Rzeszów czy BKS-ie Bielsko-Biała.

– Moja przygoda z siatkówką zaczęła się w szóstej klasie szkoły podstawowej. W domu odbijałam piłkę o ścianę. W 2006 roku oglądałam mecze Mistrzostw Świata. Spodobali mi się siatkarze i też chciałam grać profesjonalnie. Od zawsze lubiłam siatkówkę, więc to była kwestia czasu. Ustawili mnie na przyjęciu i tak już zostało – wspomina Emilia.

Doświadczona przyjmująca ma na swoim koncie wiele medali z olimpiad młodzieżowych, mistrzostwo Polski kadetek, wicemistrzostwo i mistrzostwo Polski juniorek oraz złoty medal na turnieju Volley Masters Montreux zdobyty wraz z reprezentacją Polski. W minionym sezonie wraz z drużyną BKS PROFI CREDIT Bielsko-Biała walczyła w fazie play-off i ostatecznie zakończyła rozgrywki na piątym miejscu.

– W Radomiu będzie tworzyć się coś fajnego. To jest młody zespół i myślę, że z czasem może walczyć o najwyższe cele. Propozycja była interesująca, a władze klubu mają ciekawą wizję na skompletowanie zespołu. Liczę na to, że pokażemy na parkiecie, że stać nas na dużo – mówi nowa przyjmująca Radomki.