PRYWATKA Z RADIEM PLUS
Marek Sierocki

Mecz we mgle. Radomiak przegrał z Wartą 2:3

poniedziałek, 31 października 2022 20:34 / Autor: Michał Kaczor

Piłkarze Radomiaka przegrali z Wartą Poznań 2:3. Rozgrywanie meczu utrudniała gęsta mgła.

Od pierwszej minuty grę utrudniała gęsta mgła. Z perspektywy trybun trudno było dostrzec akcje po drugiej stronie boiska. Mimo to sędziowie i delegat zdecydowali się nie przekładać spotkania.

Na początku meczu przeważał Radomiak. Podopieczni trenera Mariusza Lewandowskiego częściej przebywali na połowie rywala, ale nie stwarzali groźnych sytuacji. Wynik zmienił się niespodziewanie w 20. minucie. Lekka piłka leciała w stronę Gabriela Kobylaka, bramkarz Radomiaka źle ją przyjął i futbolówka wpadła do bramki. W 32. minucie było już 0:2. W środku pola piłkę stracił Filipe Nascimento, Warta wyszła w przewadze 3 na 2 i Miguel Luis pokonał Kobylaka. Do końca pierwszej połowy wynik nie zmienił się.

Na drugą połowę Radomiak wyszedł z trzema zmianami. Boisko opuścili Semedo, Alves i Justiniano, a za nich weszli Jakubik, Nowakowski i Feliks. Kilkadziesiąt sekund po wznowieniu gry Radomiak strzelił kontaktowego gola. Z linii pola karnego strzelał Luis Machado i nie dał szans Jędrzejowi Grobelnemu. W 64. minucie było już 2:2. Gola z rzutu karnego strzelił Filipe Nascimento. "Zieloni" jednak nie cieszyli się długo prowadzeniem, bo w kolejnej akcji trzeciego gola dla Warty strzelił Adam Zrelak. Radomiak do końca próbował wyrównać, jednak goście byli dobrze ustawieni w defensywie. Mecz zakończył się wynikiem 2:3.

Radomiak Radom - Warta Poznań 2:3 (0:2)

Gole: Machado 46', Nascimento 64' - dla Radomiaka oraz Kobylak 20' (sam.), Miguel Luis 32' i Zrelak 65'