Brąz na mistrzostwach świata z trenerką z Opoczna

poniedziałek, 28 listopada 2022 14:31 / Autor: Marcin Prejs
Marcin Prejs

Trzecie miejsce zajęły polskie policjantki podczas Mistrzostw Świata w Halowej Piłce Nożnej, które odbyły się w Holandii. Ich trenerką jest opoczyńska policjantka st.asp. Izabela Zdonek.

Izabela Zdonek przez wiele lat sama była zawodniczką reprezentacji Polski policjantek. Z mundurową drużyną zdobywała medale zarówno na zawodach krajowych, jak i międzynarodowych. Swoją przygodę z piłką nożną rozpoczęła od gry w opoczyńskim klubie Ceramika, stamtąd dostała się do seniorskiej kadry narodowej w piłce nożnej kobiet. Była także zawodniczką ekstraligowej drużyny Klubu Sportowego GOSiRKi Piaseczno. W 2014 roku uczestniczyła w ćwierćfinale Pucharu Polski. Po wstąpieniu do policji, dzięki przychylności przełożonych, kontynuowała swoją sportową pasję. Równocześnie trenowała także żeńską drużynę piłkarską w Opocznie.

Po zakończeniu kariery zawodniczej Izabela Zdonek została trenerką reprezentacji policji w piłce nożnej kobiet. Na rozegranych pod koniec listopada mistrzostwach świata w Holandii kierowana przez nią drużyna wywalczyła brązowy medal. W grupie polskie policjantki musiały rywalizować m.in. z takimi potęgami jak Portugalia, Włochy czy Francja. Mecz o finał przegrały z pierwszą reprezentacją Żandarmerii Francuskiej dopiero w karnych. W meczu o trzecie miejsce pokonały gospodynie turnieju Holenderki. Zajęcie trzeciego miejsca przez polskie policjantki jest ich największym sukcesem w historii rozgrywek halowych.

Skład brązowych medalistek: asp. Katarzyna Borowiec z KWP w Łodzi, mł. asp. Malwina Mazur z KSP, st. post. Karolina Gruszka z KSP, st. sierż Paulina Magulska z KWP w Gdańsku, st. sierż Natalia Jóskowska z KWP w Gdańsku, st. post. Wiktoria Kudyba z KWP we Wrocławiu, sierż. Justyna Walter, sierż. Klaudia Wawer z KWP w Gorzowie Wielkopolskim, st. sierż Marta Zielińska z KWP w Poznaniu, st. sierż. Weronika Żak z KWP w Krakowie, st. sierż Patrycja Doroż z KWP w Krakowie.

Sztab reprezentacji: Andrzej Kuczyński BKS KGP, podkom. Rafał Gnap z KWP w Szczecinie, st. asp. Izabela Zdonek z KPP w Opocznie.