Dziś jest: Niedziela, 28 kwietnia 2024

Żołnierz na medal!

poniedziałek, 24 kwietnia 2023 14:50 / Autor: Monika Nowakowska
Monika Nowakowska

Srebrny Medal Mistrzostw Polski w biegu na 10 000 metrów trafił w ręce żołnierza kompanii dowodzenia, szer. Mateusza Kaczora. To zaledwie jeden z kilku krążków, jakie zdobył ochotnik 6. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej w ciągu miesiąca, a przed nim już kolejne wyzwania.

Mateusz Kaczor jest zawodnikiem RLTL Optima Radom. Mistrzostwa Polski, z których przywiózł srebrny krążek odbyły się w zeszłym tygodniu w Olkuszu. Złoto wywalczył jego kolega klubowy Mateusz Gos, który pojedzie jako reprezentant na obóz kadry narodowej. Sportowcy z Radomia okazali się najlepsi indywidualnie i drużynowo. Mateusz Kaczor przyznaje, że bieganie to jego pasja:

- Sport i sprawność fizyczna są bardzo ważne. Wojska Obrony Terytorialnej doskonale wykorzystują potencjał swoich żołnierzy. Mając takiego zawodnika w swoich szeregach, nie mogliśmy nie wysłać go na Mistrzostwa Wojsk Obrony Terytorialnej w biegach przełajowych w Kielcach - chwali oficer prasowy 6MBOT, kpt. Dominik Pijarski. Stając do rywalizacji w biegu na 3 000 metrów Mateusz Kaczor wywalczył złoty medal i tym samym stanął na najwyższym stopniu podium.

- Zwycięstwa Mateusza przestają zaskakiwać. To żołnierz z ogromną determinacją i wolą walki - dodaje Dominik Pijarski.

W ciągu zaledwie jednego weekendu (11-12 marca) wziął również udział w XV Biegu Kazików w Radomiu. Przekraczając metę z czasem 28:27s triumfował i zdobył kolejne złoto.

Później wziął udział w 17. Nationale-Nederlanden Półmaratonie Warszawskim. Ukończył bieg, jako pierwszy z Polaków przekraczając metę w czasie 1:05:16.

W dniach 17-20 kwietnia uczestniczył w Mistrzostwach Wojska Polskiego w biegach przełajowych. W zawodach wzięło udział 10 zespołów reprezentujących jednostki wojskowe z całej Polski. Odbyły się biegi indywidualne oraz biegi w sztafetach. W składzie drużyny Wojsk Obrony Terytorialnej nie zabrakło oczywiście żołnierza 6MBOT szer. Mateusza Kaczora. Razem z żołnierzami z całej Polski stanęli do zaciętej rywalizacji w biegu sztafetowym i zdobyli wysokie III miejsce. Jest to największy sukces w historii Wojsk Obrony Terytorialnej. Szer. Mateusz Kaczor brał również udział w biegu indywidualnym. Pokonując dystans 3 000 metrów wbiegł na metę zdobywając IV miejsce. Zaledwie kilka setnych sekundy zdecydowało o miejscu tuż za podium.

22 kwietnia odbyły się Mistrzostwa Polski w biegu na 10 000 metrów, w których Mateusz Kaczor wywalczył II miejsce i stanął na podium!

Przed nim start w biegu Konstytucji 3 Maja i przygotowania do maratonu w Białymstoku.