Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Wawrzyniec z Brindisi, prezbiter i doktor Kościoła
Dziś jest: Poniedziałek, 22 lipca 2024

SPORT

Festyn Motorowy w Automobilklubie Radomskim

środa, 12 czerwca 2024 20:19 / Autor: Elżbieta Warchoł
Radio Plus Radom
Elżbieta Warchoł

Festyn Motorowy odbędzie się 16 czerwca 2024 na terenie Automobilklubu Radomskiego. Impreza odbędzie się od godz. 10 do 18 przy ulicy Warszawskiej 17/21 w Radomiu. Wstęp wolny!

Jazdy na gokartach, motocyklami, badanie kontrolne stanu technicznego pojazdów czy jazdy sprawnościowe znalazły się w programie Festynu Motorowego, który 16 czerwca 2024 roku organizuje Zarząd Automobilklubu Radomskiego. Impreza potrwa od godziny 10:00 do 18:00. W programie festynu znalazły się: jazdy na gokartach, jazdy motocyklami, przejazdy pokazowych zawodników motocyklowych, przejazdy pokazowych zawodników sportu samochodowego, badania kontrolne stanu technicznego pojazdów przez Stację Kontroli Pojazdów.

Będą także jazdy sprawnościowe samochodem wyposażonym w troleje – symulacja poślizgu kontrolowanego, jazdy sprawnościowe samochodem z talerzem Stewarda – umożliwienie uczestnikom sprawdzenia posiadanych umiejętności z zakresu techniki jazdy – płynność jazdy, jazdy sprawnościowe samochodem w alkogoglach – symulacja jazdy pod wpływem alkoholu. W ramach festynu odbędzie się prezentacja utytułowanych zawodników sportów motorowych reprezentujących barwy Automobilklubu Radomskiego na przestrzeni 66 lat działalności Klubu.

Zaplanowane są liczne konkursy z nagrodami z zakresu posiadanej wiedzy o sportach motorowych, tematyki motoryzacyjnej oraz bezpieczeństwa ruchu drogowego, pokazy sprzętu i działań, w tym pokazy i szkolenia - możliwość ćwiczeń i konkursy z zakresu ratownictwa drogowego i udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej - służby medyczne, prezentacje, w tym dostępny będzie: symulator jazdy motocyklem, konkursy na rowerowym torze przeszkód przygotowane przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Radomiu.

Czynne będą także wystawy statyczne i pokazy sprzętu specjalistycznego, ratownictwa drogowego itp. przygotowane przez Ochotniczą Straż Pożarna, Inspekcję Transportu Drogowego, Policję, Straż Miejską i Nadleśnictwo Radom.

Zadanie publiczne dofinansowane ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego. Zadanie objęte Patronatem Honorowym Marszałka Województwa Mazowieckiego i Prezydenta Miasta Radomia.