Patron dnia: Narodzenie Najświętszej Maryi Panny
Dziś jest: Niedziela, 08 września 2024

Kolejne medale dla radomian

niedziela, 28 lipca 2024 20:52 / Autor: Elżbieta Warchoł
Elżbieta Warchoł

Do dziewięciu wzrosła liczba medali jaką zdobyli zawodnicy RLTL GGG Radom podczas 78. PZLA Mistrzostw Polski U20 w Radomiu. Radomski klub wygrał klasyfikację punktową zdobywając 150 punktów!

Podczas ostatniego dnia 78. PZLA Mistrzostw Polski U2, w niedzielę, 28 lipca 2024 roku w biegu na 100 metrów przez płotki złoty medal zdobyła Wiktoria Gadajska z czasem 13.94 s, trzecie miejsce zajęła Nikola Brożyna z czasem 14.06 s. Złoty medal w biegu na 1500 metrów zdobyła Lena Suchowolak osiągając czas 4:35.00.

Zawodnicy RLTL GGG Radom na 78. PZLA Mistrzostwach Polski U20, które odbyły się od 26 do 28 lipca 2024 roku w Radomiu zdobyli dziewięć medali i zajęli trzecie miejsce w klasyfikacji medalowej. Medale zdobyli: Wiktoria Gadajska - dwa złote medale (400 m ppł. i 100 m ppł.), Lena Suchowolak - złoto i brąz (1500 m i 800 m), Julia Adamczyk - srebro i brąz (100 m i skok w dal), Jakub Abramczyk - srebro (3000 m z przeszkodami), Nikola Brożyna - brąz (100 m ppł.) oraz Wiktor Janduła - brąz (3000 m z przeszkodami).

Łącznie zawodnicy RLTL GGG Radom zdobyli 150 punktów i zwyciężyli w klasyfikacji punktowej.