Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJOWA POCZTA MARKA SIEROCKIEGO
Marek Sierocki
Patron dnia: św. Franciszek Ksawery, prezbiter
Dziś jest: Piątek, 03 grudnia 2021

DIECEZJA RADOMSKA

Te Deum za 100 lat parafii Opieki św. Józefa w Jedlni- Letnisku

piątek, 19 marca 2021 23:16 / Autor: Elżbieta Warchoł
Radio Plus Radom
Elżbieta Warchoł

Parafia pw. Opieki św. Józefa w Jedlni – Letnisku obchodzi 100 lecie swojego istnienia. 19 marca 2021 roku odbyły się uroczystości patronalne połączone z dziękczynieniem za 100 lecie parafii. Było to dziękczynienie za wszystkie pokolenia, które zostawiły w tej świątyni swój ślad wiary – jak powiedział przewodniczący liturgii biskup pomocniczy diecezji radomskiej Piotr Turzyński. W homilii bp Piotr Turzyński zwrócił uwagę na wyjątkowość św. Józefa, któremu Pan Bóg powierzył swoje dwa największe skarby:

Biskup Piotr Turzyński mówił o życiu św. Józefa, które było pełne ofiar od ucieczki do Egiptu, przez trudy codziennej pracy. Tego wszystkiego uczył się też mały Jezus. To pięknie że św. Józef jest opiekunem tego miejsca. Chcemy go dzisiaj prosić, żeby się nami opiekował - mówił dalej bp Piotr Turzyński:

Mówiąc o przeszłości nie można zapominać o przyszłości. Jeśli nie damy następnemu pokoleniu Pana Boga, to co im damy? - pytał zebranych w kościele Opieki św. Józefa w Jedlni- Letnisku biskup Piotr Turzyński. Tak jak św. Józef wychowywał Jezusa, żebyśmy umieli wychować naszych młodych- apelował na koniec bp Turzyński:

Na zakończenie liturgii biskup Piotr Turzyński zawierzył całą parafię św. Józefowi. Liturgiczne obchody 100 lecia parafii w Jedlni- Letnisku potrwają do 26 grudnia br.