Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: bł. Maria od Pana Jezusa Dobrego Pasterza, dziewica
Dziś jest: Środa, 25 listopada 2020

Radomskie

Lotnisko szansą także dla gminy Jedlnia-Letnisko

wtorek, 14 maj 2019 15:54 / Autor: Jakub Szczechowski
fot. J.Szczechowski/Radio Plus Radom
Jakub Szczechowski

- Jesteśmy sąsiadami z lotniskiem, więc myślę, że te tereny, które są bezpośrednio przy lotnisku będą mogły być w przyszłości wykorzystane na cele magazynów czy inne cele, związane z obsługą lotniska i to też jest szansa dla właścicieli gruntów w tym miejscu. Chyba wszystkim nam zależy, aby ten projekt się udał - powiedział w audycji Gmina Jedlnia-Letnisko wójt Piotr Leśnowolski.

Wójt Leśnowolski spodziewa się też wzrostu liczby mieszkańców w gminie w związku z budową i uruchomieniem lotniska na Sadkowie. Z drugiej strony mieszkańcy tej części gminy nie muszą obawiać się większych zmian komunikacyjnych. - Jestem zadowolony z informacji, którą słyszałem chyba od pana starosty Waldemara Trelki, że będzie budowana obwodnica, a więc ta droga powiatowa nie będzie przerwana, a przecież kilka lat temu toczyliśmy boje o to, żeby tę obwodnicę wykonać, bo pierwotnie był plan przedłużenia pasa i mieszkańcy tych gruntów z Sadkowa mieli pozostać bez dojazdu do swoich działek.

Ze spodziewanym wzmożonym ruchem w okolicach lotniska wiąże się potrzeba budowy chodnika przy ul. Porannej w Radomiu. Wójt zapewnił w audycji, że trwają prace nad projektem. - Prace idą sprawnie. Niedługo będą pierwsze decyzje odnośnie geometrii drogi, odnośnie uwarunkowań środowiskowych. Jestem przekonany, że sprawnie uda się ten chodnik wybudować - deklaruje Piotr Leśnowolski. Chodnik powstanie na pasie drogi miasta Radomia o długości 850 metrów. 

Włodarza gminy zapytaliśmy także o sygnalizację świetlną na krajowej 12 na skrzyżowaniu z drogą Rajec Szlachecki - Natolin. - Jeżeli nie będzie żadnych opóźnień po stronie procedur, to mam zapewnienie, że do końca czerwca to skrzyżowanie powinno być już z sygnalizatorami świetlnymi. Jeżdżę tędy bardzo często i obserwuję wzmożony ruch.