Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Antoni, opat
Dziś jest: Niedziela, 17 stycznia 2021

DIECEZJA RADOMSKA

Wszyscy święci balowali w Szydłowcu

poniedziałek, 31 października 2016 10:10 / Autor: Weronika Chochoł
fot. Weronika Chochoł / Radio Plus Radom
Weronika Chochoł

Św. Jan Paweł II, ojciec Pio czy siostra Faustyna - między innymi takie postaci można było spotkać w niedzielę w Szydłowcu. W Zespole Szkół Ogólnokształcących im. Henryka Sienkiewicza odbyła się Noc Świętych.

Bal miał być sposobem pokazania tradycji Uroczystości Wszystkich Świętych. Zanim dzieci i młodzież rozpoczęli tańce w sali gimnastycznej szydłowieckiego liceum, wzięli udział w nabożeństwie różańcowym. Rozważaniu każdej z tajemnic towarzyszyły postaci świętych: ojciec Pio, św. Stanisław, św. Zygmunt Król, św. siostra Faustyna Kowalska i św. Jan Paweł II. Po wspólnej modlitwie uczestnicy przeszli w barwnym i rozśpiewanym korowodzie do Zespołu Szkół Ogólnokształcących. Wędrujących po ulicach Szydłowca prowadził św. Michał Archanioł - dowódca wojsk niebieskich. Bal rozpoczął polonez wszystkich świętych. Jak podkreśla ks. Norbert Skawiński, impreza miała pokazać najmłodszym, że polska tradycja Uroczystości Wszystkich Świętych nie jest gorsza od coraz bardziej popularnego Halloween:

Dla dzieci i młodzieży, którzy wzięli udział w imprezie była to dobra okazja do poznania świętych, a także swoich patronów. Jak podkreślają uczestnicy balu - do świętości powołany jest każdy człowiek:

Organizatorem imprezy była Fundacja Strefa JP2 oraz parafia św. Zygmunta w Szydłowcu. Jak mówią Przemysław Duda - prezes Strefy i Joanna Nikodem - wiceprezes Fundacji, przygotowanie balu wymagało dużo wysiłku, jednak bez wątpienia było warto:

Organizatorzy nie wykluczają powtórzenia imprezy w przyszłym roku.