Na antenie: W RYTMIE RADOMIA I REGIONU
Beata Okulińska
Patron dnia: św. Ignacy Antiocheński, biskup i męczennik
Radio Plus Radom /DIECEZJA/Nazywają go św. Franciszkiem

Diecezja Radomska.

Nazywają go św. Franciszkiem

04 październik 2019 / Tekst

Jest przyjacielem kotów, psów, gołębi.  Ks. Wacław Mazur z Domu Księży Seniorów w Radomiu już od 13 lat dokarmia zwierzęta.

Nazywają go św. Franciszkiem
fot. Jakub Szczechowski/Radio Plus Radom

 W domu rodzinnym ks. Wacława nie bylo psa, tylko kot. Przygoda z psami rozpoczęła się na probostwie w Petrykozach. Ktoś porzucił psa koło cmentarza tuż przez Uroczystością Wszystkich Świętych. - Drugiego dnia idę na Mszę Św. Coś zamruczało. Patrzę - pies. Skończyłem Mszę i wyniosłem mu jedzenie. Został. Bardzo przywiązałem się do tego psa. Okazało się, że nie znałem siebie. Do tej pory nie odczuwałem bowiem potrzeby kontaktu ze zwierzętami - mówi ksiądz Mazur.

Ks. Wacław rozwinął w pełni tę miłość do zwierząt w Domu Księży Seniorów. Trzy razy dziennie karmi psy, koty, gołębie. - Mam zajęcie. Stały etat - śmieje się. Dogadza swoim podopiecznym. Zawsze jest kiełbasa, konserwa... - Przygotowuję jedzenie już przed godz. 6 jak wstanę. Po Mszy Św. i śniadaniu wychodzę z budynku i karmię Sunię, Pikusia, koty i gołębie - opowiada. Ks. Wacław dba o to, by jedzenie było sprawiedliwie rozdzielone. 

Księdza Wacława inspiruje św. Franciszek, a ostatnio także św. Charbel. Ujęła go opowieść o tym jak Charbel troszczył się o pokarm dla... szakali. Troska o zwierzęta to codzienny obowiązek, wysiłek, ale także radość. - Radość wielka. Przez kontakt ze zwierzętami poznałem głębiej swoją psychikę. Teraz rozumiem, szczególnie ludzi starszych, że mają w domu kota lub psa. Rozumiem to, choć są ludzie, którzy nazywają to dziwactwem. To nie jest dziwactwo, ale potrzeba psychiki człowieka. Proszę, żeby wszyscy dobrze odnosili się do zwierząt - apeluje ks. Wacław. 

 

ARTYSTA TYGODNIA

Znów jesteś ze mną

SEDNO SPRAWY

sedno sprawy 1

REKLAMA

7 DNI NA MAZOWSZU

TWEETY FRANCISZKA

POLECAMY

GRAMY Z CZARNYMI RADOM


 Drużyna M pkt
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 24 62
ONICO Warszawa 24 57
Jastrzębski Węgiel 24 50
Aluron Virtu Warta Zawiercie 24 43
Cerrad Czarni Radom 24 42
PGE Skra Bełchatów 24 38
Asseco Resovia Rzeszów 24 35
GKS Katowice 24 32
Indykpol AZS Olsztyn 24 30
Trefl Gdańsk 24 28
Chemik Bydgoszcz 24 22
Cuprum Lubin 24 20
MKS Będzin 24 9
Stocznia Szczecin 0 0

POLECAMY