Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Radio Plus Radom
Patron dnia: św. Stanisław Kostka, patron Polski              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Cecylówka, Kaplica Świętego Józefa
Dziś jest: Sobota, 18 września 2021

Wydarzenia

Biskup Marek Solarczyk poświęcił kościół Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Końskich

niedziela, 27 czerwca 2021 20:28 / Autor: Marcin Prejs
Fot. Parafia MBNP w Końskich
Marcin Prejs

Biskup Marek Solarczyk poświęcił kościół Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Końskich. – Bóg będzie tutaj działał. W taki sposób na to patrzcie – mówił w czasie uroczystości do zebranych w kościele parafian.

Parafia Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Końskich erygowana została w 1989 roku przez ówczesnego biskupa radomskiego Edwarda Materskiego. Ks. Tomasz Janicki objął konecką parafię 2 maja 1994 roku. Podczas uroczystości poświęcenia kościoła wspominał, że kiedy przychodził do Końskich postawił sobie za cel, aby najpierw zbudować tu kościół duchowy.

Kościół murowany zaczął powstawać od 8 września 2003 roku. Wtedy wbita została pierwsza łopata pod tę inwestycję.

Podczas uroczystej mszy w Końskich bp Marek Solarczyk przyznał, że jest to jego pierwsza konsekracja, którą przeżywa jako biskup. Dodatkowo odbywa się ona w parafii pod tym samym wezwaniem co jego rodzinna parafia, w której się wychowywał.

Podczas nabożeństwa bp Marek Solarczyk podkreślił, że tego, co Boże nie wznoszą przypadkowi ludzie. – I wy takimi nie jesteście – zwrócił się do koneckich parafian.

Mówił także m.in. o znaczeniu konsekracji kościoła dla życia parafii i parafian. – Bóg będzie tutaj działał. W taki sposób na to patrzcie. Wy żeście do tego doprowadzili. I dzisiaj to zawierzamy, prosząc i modląc się, aby dzięki wam to miejsce niosło tak wyjątkowy dar Bożego błogosławieństwa – mówił.

Pod koniec uroczystości ks. Tomasz Janicki dziękował biskupowi za poświęcenie świątyni. Dziękował też wszystkim tym, którzy przyczynili się do jej powstania. Z kolei parafianom dziękował za kościół duchowy, który na przestrzeni lat udało się tu stworzyć.