Radom 90.7 FM | Końskie i Opoczno 94 FM | Skarżysko Kam. 94.5 FM | Kozienice 97.9 FM
Na antenie:
PRZEBOJE Z NUTĄ NOSTALGII
Agnieszka Morawska
Patron dnia: św. Urszula, dziewica i męczennica              Dzisiaj Jerycho Rodzin w Parafii: Radom (Św. Piotra)
Dziś jest: Czwartek, 21 października 2021

DIECEZJA RADOMSKA

Trwają przygotowania do odpustu św. Bartłomieja w parafii we Wsoli

niedziela, 22 sierpnia 2021 14:48 / Autor: Magdalena Król
fot. Magdalena Król/Radio Plus Radom
Magdalena Król

Parafia św. Bartłomieja we Wsoli przygotowuje się do odpustu. W tym roku poprzedzają go trzy dni przygotowania.

Radom szczepienia

Wielkimi krokami zbliża się odpust św. Bartłomieja, patrona parafii we Wsoli. Warto zadbać o dobre przygotowanie duchowe, dlatego w już od soboty trwają przygotowania do odpustu.

- Mamy taką uroczystość przygotowującą nas do patronalnego święta naszej parafii. Są to imieniny każdego z parafian - wyjaśnia ks. Roman Kotlimowski, proboszcz parafii św. Bartłomieja we Wsoli.

W niedzielę, 22 sierpnia, odbył się koncert Kwartetu Smyczkowego Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego.

- Jesteśmy z nimi zaprzyjaźnieni. Chętnie przyjeżdżają do nas i ubogacają nas - mówi ks. Roman Kotlimowski.

Kwartet Smyczkowy Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego już po raz trzeci wystąpił we Wsoli.

- Występujemy dla parafii we Wsoli na zaproszenie proboszcza. Zaprezentowaliśmy krótki fragment utworów klasycznych, popularnej muzyki filmowej. To był krótki 30 minutowy recital - tłumaczy jeden z muzyków Kwartetu Smyczkowego Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego.

O godzinie 12:00 rozpoczęła się Msza Święta z udziałem Chóru Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego, której przewodniczył i homilię wygłosił biskup Piotr Turzyński.

- Jesteśmy wolni. Każdy człowiek trzeba, żeby był wolny. Bóg szanuje wolność, dał nam ją. Chce, żebyśmy go wybrali jako wolni z miłości przekonani, że to cudownie być z Bogiem - mówił biskup Piotr Turzyński.

W poniedziałek, 23 sierpnia, to ostatni dzień Triduum. Tego dnia o godzinie 17:00 zostanie odprawiona Msza Święta, a po niej nastąpi procesja na cmentarz. We wtorek odbędzie się odpust św. Bartłomieja. Odpust jest darowaniem kar doczesnych za grzechy. Można go ofiarować za osobę zmarłą lub za samego siebie.

Koncert dostępny jest pod linkiem [TUTAJ].